Інтерфакс-Україна
20:12 23.10.2024

У МВФ радять Україні збільшити мобілізацію доходів за рахунок розширення податкової бази

2 хв читати
У МВФ радять Україні збільшити мобілізацію доходів за рахунок розширення податкової бази

Двократне збільшення зусиль з мобілізації доходів до державного бюджету з внутрішніх джерел і завершення реструктуризації комерційного боргу України у визначені зобов'язаннями терміни - ключові умови успішного зниження рівня державного боргу України, сказала заступниця директора департаменту податково-бюджетних питань МВФ Ера Дабла-Норріс на пресбрифінгу у Вашингтоні в середу.

"(...) владі (України - ІФ-У) необхідно продовжувати відновлення боргової стійкості. І для цього є два важливих аспекти: завершити реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу відповідно до програмних зобов'язань, подвоїти зусилля з мобілізації внутрішніх доходів і прискорити реалізацію Національної стратегії доходів", - сказала вона.

Норріс наголосила, що ця Стратегія спрямована не тільки на ефективнішу мобілізацію доходів, а й на зміну податкової системи докорінно, на скорочення ухиляння від оподаткування, підвищення справедливості та рівності в цьому питанні тощо.

"І МВФ уже давно переконує країни в тому, що йдеться не про підвищення ставок. Йдеться про розширення (податкової - ІФ-У) бази і створення максимально справедливих і рівноправних податкових систем", - зазначила заступниця директора.

МВФ в оприлюдненому в середу Глобальному звіті про фінансову стабільність очікує, що світовий борг перетне позначку в $100 трлн цього року, що відповідає 93% світового ВВП, і продовжить своє зростання з досягненням рівня 100% ВВП до 2030 року. На думку представників Фонду, на це впливають такі фактори, як слабке зростання економіки, посилення фінансових умов, геополітична і політична невизначеність, що може посилювати боргові ризики.

"Це стосується як України, так і багатьох інших країн. І у випадку України, зокрема, перспективи, як ви знаєте, залишаються винятково невизначеними", - зазначила Норріс.

Згідно з документом, МВФ прогнозує рівень державного і гарантованого державою боргу України на рівні 95,6% від ВВП у 2024 році, 106,6% ВВП - у 2025 році, 107,6% ВВП - у 2026 році і 102,6% ВВП - у 2027 році. Фонд очікує зниження його до рівня 98,5% ВВП і 94% ВВП у 2028 і 2029 роках відповідно.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА