07:47 06.12.2024

Голова корпорації "Біосфера" допускає виведення її на біржу через 5-7 років

3 хв читати
Голова корпорації "Біосфера" допускає виведення її на біржу через 5-7 років

Засновник і CEO однієї з провідних на ринку товарів для дому Корпорації "Біосфера" Андрій Здесенко ставить за мету довести її оцінку до $1 млрд, зокрема за рахунок тривалої міжнародної експансії, і за 5-7 років допускає можливість виведення "Біосфери" на біржу.

"Якщо ми займатимемо хорошу частку ринку, то якраз завдяки Європі та іншим країнам ми можемо цього досягти (оцінки в $1 млрд), з огляду на те, що в галузі мультиплікатор на EBITDA не менше ніж 10", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На запитання про можливість виходу "Біосфери" на біржу, зокрема для подальшої експансії, Здесенко відповів: "Так, п'ять-сім років. Але просто виходити з розміром $200 млн це ще зарано".

За його словами, корпорація 2024 року змогла відновити оборот, що впав через війну, до $175 млн, зокрема завдяки швидкому розширенню на європейському ринку. Керівник "Біосфери" нагадав, що до повномасштабної російської агресії оборот був під $300 млн, однак потім він падав до $120 млн.

Здесенко зазначив, що експорт також поступово відновлюється, проте зараз його частка становить 20%, що також поки що менше довоєнного показника.

Він нагадав, що "Біосфера" 2022 року придбала австрійський бренд Alufix із 4 національними представництвами та виробництвом у румунському м. Фегераш, що дало змогу збільшити завантаження й українських виробництв, наростити обіг 2024 року на європейському вдвічі - до $15 млн і планувати його збільшення до EUR30 млн наступного року.

Очільник корпорації також зазначив, що вона зберігає свою орієнтацію на глибоку вертикальну інтеграцію, що дає можливість пропонувати конкурентоспроможну ціну і для приватних марок, і для власних брендів в Україні та за кордоном.

Зокрема, "Біосфера" з відходів, брудної плівки, може випускати до 1000 тонн гранули на місяць, з якої вже виробляти сміттєві пакети. Крім того корпорація виготовляє неткане полотно, запустивши за три місяці до початку війни окремий завод з інвестицією $20 млн, а також має спільний із французькою Groupe Lemoine завод в Естонії, де випускають котонове полотно, з якого виготовляють диски, а також робимо гніт та дует палички для використання у ватній продукції.

Щодо перешкод у розвитку, Здесенко наголосив на наявних обмеженнях у фінансуванні міжнародної експансії, зокрема й через наявні обмеження Національного банку України на транскордонні інвестиції.

Корпорація "Біосфера" працює в Україні понад 25 років. У продуктовому портфелі - понад 1 тис. найменувань під 16 власними торговими марками ("Фрекен БОК", "Файний бонус", Vortex, Лайкіт, Smile, Smile Baby, Superfresh, Bambik, Novita, Lady Cotton, Alufix, PRO service, GoWipes, "Чиста Перемога", Pany Blysk і PoketMon). Корпорація є офіційним дистриб'ютором таких міжнародних брендів як TORK, Selpak і Fantom.

Потужності корпорації в Україні представлені трьома заводами загальною виробничою площею 35 тис. кв. м у Дніпропетровській, Київській та Хмельницькій областях, а також логістичними комплексами площею 30 тис. кв. м. Спільно з французькою Groupe Lemoine "Біосфера" також володіє заводом в Естонії з виробництва ватної продукції площею 8,5 тис. кв. м.

Наприкінці 2023 року було відкрито новий напрям FOOD із власним виробництвом Cupsoul, представлений такими брендами чаю, як Graff, Ritz Barton та інші.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБРР надасть Comfy EUR25 млн кредиту на розвиток мережі

Ціновий індекс е/е базового навантаження BASE на РДН України у 2024 р. збільшився на 34,1%

Молдова чекає на допомогу зарубіжних партнерів для подолання енергокризи

Уже 10 млн українців подали заявки на отримання виплат за програмою "Зимова єПідтримка" в застосунку "Дія"

ЄБРР надав Україні у 2024 р. рекордне фінансування на майже EUR2,4 млрд

"УЗ" у 2025 р. впровадить два пілоти - маршрутизацію вантажоперевезень і відстій вагонів на залізничних станціях

Сотні тисяч економічно неактивних українців можуть бути залучені на ринок праці за допомогою перекваліфікації

Рада прийняла за основу законопроєкт про виключення права орендаря на викуп майна у неконкурентний спосіб

Брак робітників, безпека та проблеми з електропостачанням стали головними перешкодами для бізнесу у грудні 2024 р. - ІЕД

Шмигаль: ООН у 2025 році планує залучити понад $2,6 млрд для допомоги українцям, зокрема $492 млн - на опалювальний сезон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА