18:42 25.12.2024

Банкрутство австрійського OSTCHEM Holding через втрату "Кримського титану" не торкнеться азотного холдингу OSTCHEM

2 хв читати
Банкрутство австрійського OSTCHEM Holding через втрату "Кримського титану" не торкнеться азотного холдингу OSTCHEM

Відкриття Земельним судом Зальцбурга провадження у справі про банкрутство холдингу Ostchem Holding GmbH (Австрія) пов'язане з втратою цією компанією через війну єдиного титанового активу - "Кримського титану", ідеться в повідомленні Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа.

"Втрата цього активу в Криму є логічною причиною початку процедури банкрутства. Український азотний холдинг Ostchem, що спеціалізується на виробництві добрив, жодним чином не пов'язаний з австрійським холдингом і продовжує повноцінно працювати в Україні", - наголошується в інформації, переданій агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

Уточнюється, що підприємства Черкаський "Азот" і "Рівнеазот" відвантажують продукцію в штатному режимі, згідно з чинними контрактами, і продовжують на 100% виконувати свої зобов'язання.

Згідно з інформацією в австрійських реєстрах, ініціатором банкрутства виступила сама компанія-боржник. Заявки кредиторів приймаються до 5 березня, а збори призначено на 19 березня.

Як зазначалося раніше в публікації агентства APA, у австрійської Ostchem Holding GmbH є податкова заборгованість перед Австрією, яку неможливо погасити. За даними асоціації Creditreform, невиплачено корпоративний податок (податок на прибуток) за 2011 рік у розмірі EUR3,36 млн і за 2012 рік у розмірі EUR4,21 млн із датою платежу 27 грудня 2024 року. Крім цього, згідно з балансом за 2023 фінансовий рік, де-факто у компанії немає активів, але є зобов'язання на суму майже EUR43 млн.

Раніше Group DF зазначала, що 2014 року ПрАТ "Кримський титан" було перереєстровано з Армянська (Автономна республіка Крим) до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products (ПрАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс"). Власником Ukrainian Chemical Products була Ostchem Germany GmbH (Гамбург, Німеччина), якою на 100% володіє австрійська OSTCHEM Holding GmbH.

Зазначалося, що Group DF не контролює "Кримський титан" із 2016 року. Наприкінці 2021 року група повідомила, що "Юкрейніан Кемікал Продактс" продала всі свої активи на тимчасово окупованій території в Криму компанії "Русский титан" (РФ). Суму угоди не розголошували.

Згідно з даними YouControl, у 2023 році виручка в українського ПрАТ була відсутня. Чистий збиток скоротився до 0,87 млрд грн із 3,01 млрд грн роком раніше за розміру активів на кінець року 5,97 млрд грн і розміру поточних зобов'язань 20,63 млрд грн, з яких 7,16 млрд - короткострокові кредити банків.

Ostchem - азотний холдинг Group DF Дмитра Фірташа, що об'єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього з 2011 року входять "Рівнеазот" і Черкаський "Азот", а також Сєвєродонецький "Азот" і "Стирол", які не працюють і розташовані на окупованих територіях.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські борошномели скаржаться на складності із закупівлею пшениці - аналітики

Банк Кредит Дніпро у вкладеннях в цінні папери зберігатиме пріоритет за ОВДП

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА