Інтерфакс-Україна
20:33 02.01.2025

Кількість держподатінспекцій в Україні у 2024 р. скоротилася на 78%

2 хв читати
Кількість держподатінспекцій в Україні у 2024 р. скоротилася на 78%

Кількість державних податкових інспекцій (ДПІ) скорочено на 78% - з 528 до 117 у 2024 році, а загальну штатну чисельність територіальних органів зменшено на 15%, або на 3.3 тис. шт. од., повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, ці зміни здійснено в межах реформи, визначеної Національною стратегією доходів до 2030 року.

"Це стосується реформування організаційної структури податкових органів та приведення кількості ДПІ за районами адміністративно-територіального устрою країни. Бюджетні кошти мають використовуватися раціонально, тому переведення надання послуг в електронний формат і можливість отримання їх в електронному кабінеті платника, застосунку "Моя податкова", Дії, зумовили скорочення кількості ДПІ, працівників служби, офісних приміщень та коштів, передбачених на їхнє утримання", - пояснив Гетманцев у телеграмі у четвер.

Він зазначив, що загалом за рахунок перерозподілу чисельності між центральним апаратом і територіальними органами, скорочення підрозділів відомчого контролю та підрозділів протидії корупції на територіальному рівні й підвищення їх на центральний рівень, загальна штатна чисельність скоротилася на 12,5% або 3 тис. од. од.

Гетманцев наголосив, що це вдалося зробити завдяки проведеній за останні два роки діджиталізації та запровадженню ризик-орієнтованого підходу в управління податковими органами.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив Нацстратегію доходів на 2024-2030 роки на засіданні 27 грудня 2023 року. Її ухвалення є останнім структурним маяком програми співпраці з МВФ, який Україна зобов'язалася виконати до кінця року.

Нею передбачено внутрішню реформу податкових і митних органів, спрямовану на їхню цифровізацію, удосконалення податкового та митного адміністрування, впровадження системи управління податковими ризиками, реалізацію антикорупційних заходів, відновлення довіри платників податків, подальше посилення доброчесності податкових і митних органів, що є критичним для успішності Національної стратегії.

Крім того, нею закладено впровадження заходів податкової та митної політик.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ продовжив до кінця травня обговорення умов страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Найбільшу ділянку Земельного банку передано в суборенду на 14 років за 78,6 млн грн - Мінекономіки

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

Мінрозвитку хоче передати українські аеропорти на утримання приватному сектору

Підписання Україною угоди про відкрите море стане свідченням відданості курсу євроінтеграції – нардеп

Енергосистема через сонячну погоду потребує перенесення активного споживання е/е на денні години

МХП у I кв.-2025 вдвічі збільшив прибуток за зростання виручки на 8%

ЄС скасував економічні санкції проти Сирії – Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА