Інтерфакс-Україна
09:44 20.01.2025

Запаси газу в українських ПСГ скоротилися з кінця 2024 р. на 8,2%, до 8,9 млрд куб. м - ексміністерка енергетики

3 хв читати
Запаси газу в українських ПСГ скоротилися з кінця 2024 р. на 8,2%, до 8,9 млрд куб. м - ексміністерка енергетики

Загальний рівень запасів природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) становить 8,9 млрд куб. м, повідомила ексміністерка енергетики Ольга Буславець у фейсбуці наприкінці минулого тижня.

"Загальний рівень запасів природного газу в українських ПСГ становить 8,9 млрд куб. м (...), що нижче минулого року на 24% (з урахуванням 0,08 млрд куб. м газу нерезидентів) ", - написала вона.

Таким чином, з урахуванням попередньої інформації ексміністерки у фейсбуці, запаси газу в ПСГ, з 31 грудня минулого року, скоротилися на 8,2% - з 9,7 млрд куб. м. Відповідно на 4 січня 2025 р. запаси ПСГ становили 9,5 млрд куб. м і на 10 січня - 9,2 млрд куб. м.

За її даними, зазначені запаси газу станом на кінець минулого тижня охоплювали 4,1 млрд куб. м газу тривалого зберігання з урахуванням газу на тимчасово непідконтрольних територіях, а також 0,6 млрд куб. м активного газу тривалого зберігання, який було переведено в категорію "буферний газ".

"Добове споживання газу в Україні через порівняно підвищені норми температури останніми днями коливається на рівні 110 млн куб. м/добу, що потребує відбору з ПСГ до 60 млн куб. м/добу", - написала Буславець.

За її інформацією, в умовах завершення транзиту газу РФ через Україну спостерігається більш швидке зменшення запасів європейських ПСГ, що може загострити конкуренцію на європейському та азійському ринках влітку 2025 року за спотові обсяги скрапленого природного газу (СПГ) для накопичення обов'язкового обсягу ПСГ Європи на 1 листопада 2025 р. на рівні 90%. Зокрема, втрата українського транзиту призведе до додаткового імпорту в Європу понад 15 млрд куб. м СПГ на рік.

У своїй публікації у фейсбуці 31 грудня ексміністерка оцінила рівень запасів газу в ПСГ на кінець минулого року таким, що не є критичним для проходження ОЗП у зв'язку зі зниженням споживання. Зокрема, за її оцінками, дефіцит НАК "Нафтогаз України" до 1 млрд куб. м до кінця ОЗП може бути перекритий купівлею газу на Українській енергетичній біржі (УЕБ) - станом на 1 грудня 2024 р. запаси газу в комерційному сегменті становили 1,5 млрд куб. м.

"Однак ризики нових ракетних ударів по інфраструктурних об'єктах і додатковий попит "Gas for Power" вимагають додаткової страховки у вигляді імпорту", - зазначила вона.

Як повідомлялося, ексголова ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон у грудні 2024 р. заявив, що вважає за доцільне для "Нафтогазу України" почати із січня 2025 р. імпорт природного газу для запобігання додатковому спрацьовуванню газосховищ до кінця зимових місяців.

Він спрогнозував можливе збільшення споживання газу в разі морозної погоди поточної зими порівняно з опалювальним сезоном 2023-2024 рр., зокрема, за рахунок зростання частки газової генерації, на 10% - до 7,37 млрд куб. м. За його підрахунками, водночас українські ПСГ зможуть надати доступ до 7,79 млрд куб. м газу, у зв'язку з чим Україна може вийти з опалювального сезону майже з порожніми ПСГ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА