Інтерфакс-Україна
11:57 11.03.2025

Виробники, що збільшують локалізацію, матимуть переваги у державних закупівлях

2 хв читати
Виробники, що збільшують локалізацію, матимуть переваги у державних закупівлях

Українські виробники безпілотних літальних апаратів, які збільшують частку локалізації виробництва, матимуть переваги у державних закупівлях, зокрема за локалізації більше половини вони зможуть укладами з державою гарантовані довгострокові контракти на три, п’ять або десять років, повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

"Ми як замовник, який платить бюджетні кошти, зацікавлені, щоб відсоток локалізації був якомога вищий. Для цього наприкінці минулого року була ухвалена постанова Кабінету міністрів України "Зброя перемоги". В ній сформовані чіткі вимоги до виробників української зброї, зокрема, певних видів дронів-бомберів і дронів-розвідників", – сказав директор департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський, висловлювання якого наводить пресслужба на сайті у вівторок.

За його словами, за умови локалізації у понад 50% від питомої вартості всіх компонентів, вітчизняні виробники "можуть отримувати від держави гарантовані довгострокові контракти на три, п’ять або десять років".

Разом з тим, у Міноборони свідомі того, що повна локалізація виробництва дронів не є можливою, тому що є країни, які спеціалізуються на виробництві певних компонентів. Крім того, бойові дії вимагають постійних змін у конструкцію БПЛА: фактично кожні три місяці дрони мають оновлюватися. Тому триває постійний пошук компонентів для їх покращення.

Міністерство оборони закуповує готовий продукт, який передається в ЗСУ для виконання завдань, які стоять перед українськими захисниками і захисницями. Тому покращення конструкції – відповідальність виробників. "Але Міністерство також ухвалило рішення щомісяця спрямовувати по 2,5 млрд грн на військові частини. По-перше, це дозволить бойовим бригадам самостійно закуповувати безпілотні літальні апарати. По-друге, вони зможуть купувати запчастини та комплектуючі для модернізації та ремонту БПЛА відповідно до потреб на лінії бойового зіткнення", - зазначається у повідомленні.

Пресслужба також нагадала, що паралельно за ініціативи президента України Володимира Зеленського було запущено проєкт "Лінія дронів", на який Міноборони додатково спрямувало 4,6 млрд грн. Це 5 найуспішніших бойових частин із застосування БПЛА, які також зможуть самостійно закуповувати дрони, засоби РЕБ, автотранспорт для мобільних груп. Завдяки безпілотникам це дозволить сформувати на ділянках фронту killzone та унеможливити рух ворожої живої сили і транспорту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА