Інтерфакс-Україна
12:00 11.03.2025

Сметанін: Українська оборонка потребує скасування дублюючих штрафних санкцій

2 хв читати
Сметанін: Українська оборонка потребує скасування дублюючих штрафних санкцій

Українська оборонка потребує скасування дублюючих штрафних санкцій, це необхідно для того, щоб українські оборонні підприємства продовжували працювати і збільшувати обсяги виробленої зброї, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.

“На сьогодні 40% зброї в руках українських військових вироблено в Україні. Наші зброярі, з початку повномасштабного вторгнення, наростили спроможності українського ОПК в 35 разів: з $1 млрд у 2022 до $35 станом на зараз. І все це — в умовах постійних обстрілів виробничої та критичної інфраструктури, світового дефіциту критичних компонентів та, відповідно, затримок у їх постачанні”, - написав він у Telegram-каналі.

Міністр наголосив, що законодавство адаптується до умов воєнного часу, і поряд зі створенням нових можливостей, таких як дешеві кредити, доступ до випробувальної бази й військових технологій, треба усувати негативні фактори, що стримують розвиток ОПК.

“Це, зокрема, дублюючі штрафні санкції, які часто перевищують можливу рентабельність за підписаними договорами. В більшості випадків збільшення строків постачання продукції не залежать від самих підприємств, а викликані затримками постачання критичних комплектуючих з-за кордону або пошкодженнями від ворожих обстрілів. Ми маємо прибрати дублюючі штрафи та забезпечити нарахування штрафних санкцій як стимулюючий фактор пришвидшення постачання військових товарів. При цьому, безумовно, відповідальність за прострочені договори залишається”, - заявив він.

Сметанін додав, що зміни мають стосуватись тільки нових контрактів — тобто тих, які будуть укладені після набуття чинності змін. При цьому, за його словами, не мають скасовувати вже наявні штрафні санкції та відшкодування збитків державним замовникам.

“Зміни мають поширюватись виключно на виробників українського ОПК. Вже більше трьох років ЗСУ успішно продовжують героїчну боротьбу з армією окупанта. Усі ці роки, боротьба триває і в збройних цехах. І важливо цю боротьбу підтримувати і продовжувати. Кошти від прибутку йдуть на покращення виробництва, вдосконалення виробів, розширення й масштабування. Саме це і дозволяє виробникам виготовляти більше озброєння та військової техніки для українського війська”, - підкреслив Сметанін.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

В Україні немає такої ціни на нерухомість, щоб це був добрий бізнес – бізнесмен Мішалов

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА