Інтерфакс-Україна
11:54 02.04.2025

ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

3 хв читати
ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України у справі про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних Олександра Бабакова, Михайла Воєводіна, Євгена Гінера - так званої VS Energy груп, розпочатої за поданим Міністерством юстиції ще в червні 2023 року позовом, перейшов до етапу підсумкових пояснень сторін.

"Незважаючи на шалений спротив опонентів у справі Бабакова і Ко і всі можливі спроби вкотре затягнути засідання, сьогодні ми таки перейшли до підсумкових пояснень", – написала заступниця директора департаменту санкційної політики Мін'юсту Ірина Сербін ввечері 1 квітня у Facebook.

Ексзаступниця міністра юстиції Інна Богатих, яка починала цю справу, уточнила, що минулого тижня відбулося "ювілейне" 50-те засідання, на якому суд завершив вивчення доказів та перейшов до розгляду клопотань і підсумкових пояснень.

"Рішення вже скоро. Спротив опонентів у справі – шалений", – зазначила вона.

Згідно з відкритою трансляцією цього засідання, що відбулося 28 березня, у справі наразі 233 томи. Заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра, яка також була серед ініціаторів позову, в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" минулого року повідомила, що після 40-го засідання суду 23 липня 2024 року, коли справа перебувала на стадії дослідження доказів, вона містила понад 100 томів.

"Чи варто критикувати ВАКС за тривалість розгляду, розуміючи складність справи? Так, є питання балансу строків, але, з іншого боку, ми маємо отримати на виході таке рішення, яке зможемо утримати в міжнародних судах. Для нас це важливіше, ніж поспіхом отримати будь-яке рішення, яке може потім бути дефектним у міжнародних арбітражах", - зазначала тоді Мудра.

На думку Сербін, незалежно від того, яким буде рішення суду, вдалося підняти назовні те, як українські обʼєкти критичної інфрастуктури перейшли у власність громадян РФ та повʼязаних з ними осіб.

"Вважаю, що цю справу по деталях мають вивчати у вищих навчальних закладах як зразок того, як і кого "не має бути" в українській економіці. І так, на моє переконання, горезвісний "Managеment buy out" не виглядає в реалі так, як нам намагалися понад 1,5 роки довести представники опонентів", – вважає представник Мін'юсту.

Як повідомлялося, позов про застосування санкції у вигляді стягнення активів так званої групи VS Energy до Бабакова, Воєводіна, Гінера та пов'язаних з ними осіб, які, на думку Мін'юсту, відіграють роль номіналів, міністерство подало до ВАКСу 28 червня 2023 року.

"Головний санкційний бій розпочато! Стягуємо активи росіян - корпоративні права у: восьми обленерго, шести готелях, двох металургійних заводах, торговельному центрі в центрі столиці та в іншій 31 юридичній особі", - прокоментувала тоді голова департаменту санкційної політики Мін'юсту Богатих, яка після переходу Мудрої до ОП стала заступницею міністра юстиції.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА