Інтерфакс-Україна
16:50 24.04.2025

НКЦПФР наполягає на доопрацюванні законопроєкту про віртуальні активи попри схвалення фінкомітетом

2 хв читати
НКЦПФР наполягає на доопрацюванні законопроєкту про віртуальні активи попри схвалення фінкомітетом

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) пропонує доопрацювати рекомендований у четвер парламентським комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики законопроєкт про оподаткування віртуальних активів, та залучити до цього процесу всі відповідальні органи, враховуючи правоохоронні структури.

"У схваленій комітетом редакції містяться положення, які не відповідають регламенту MiCA, що ставить під загрозу євроінтеграційний курс України та створюють суттєві ризики для розвитку ринку віртуальних активів. Особливе занепокоєння викликає норма про автоматичну авторизацію токенів, що усуває навіть спрощену перевірку, яку пропонувала комісія", - пояснила пресслужба регулятора у коментарі агентству "Інтерфакс-України".

У Нацкомісії вважають, що це відкриває шлях до неконтрольованого виходу на ринок провайдерів і емітентів з країни-агресора або юрисдикцій, що підтримують ворога та є прямою загрозою для нацбезпеки.

Зазначається, що окрему стурбованість викликає виключення НКЦПФР як одного з регуляторів цього ринку, оскільки у тексті документу зазначений лише НБУ та "інший регулятор", якого визначить Кабінет міністрів за погодженням з Національним банком України (НБУ).

"Ідея не зрозуміла, але точно зрозуміло, що такий підхід руйнує принцип незалежного арбітражного регулювання, суперечить міжнародним стандартам (зокрема, IOSCO). НБУ не має належних повноважень щодо регулювання ринків капіталу, зокрема, публічної пропозиції токенів або нагляду за їх емітентами. Це сфера відповідальності саме НКЦПФР як профільного регулятора ринку цінних паперів і похідних фінансових інструментів", - підкреслили у комісії.

У НКЦПФР сподіваються, що до другого читання всі спірні положення будуть усунуті, а законопроєкт — приведено у відповідність до міжнародних норм і націнтересів.

Як повідомлялось, 24 квітня фінкомітет одноголосно (25 голосів) підтримав для розгляду у першому читанні законопроєкт про оподаткування віртуальних активів.

Документом передбачене запровадження оподаткування прибутку від операцій з віртуальними активами, а також встановлює перехідний період – 2026 рік – зі ставкою 5%. Згідно із цим документом, оподатковується прибуток — тобто різниця між доходом від продажу криптоактивів і витратами на їх придбання протягом податкового року. Упродовж перехідного періоду громадяни зможуть задекларувати дохід від продажу криптоактивів за фіксованою ставкою 5%, без необхідності документального підтвердження витрат на їх купівлю в минулі роки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА