Інтерфакс-Україна
11:14 08.05.2025

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

2 хв читати
Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Перспектива реалізації Угоди про корисні копалини зі США може бути привабливою для українських greenfield-компаній, які вже мають спецдозволи на ділянки з покладами мінералів, критичних для ЄС чи США, вважає засновник NADRA.info Володимир Бойко.

Поміж таких компаній експерт назвав, зокрема, інвестиційну групу BGV Group Management Геннадія Буткевича, а також компанії Віталія Якименка і Олександра Настенка.

"Але водночас для деяких надрових інвесторів – Ferrexpo, Black Iron, – угода стане справжнім випробуванням на міцність. Адже на тлі підготовки міжнародних домовленостей урядовці вже фактично оголосили чергове полювання на "сплячі" ліцензії", – прокоментував Бойко ситуацію інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, перерозподіл прав на користування надрами є досить імовірною реальністю найближчим часом.

"Залишається побажати мудрості ревізорам: щоб "під ніж" не пустили проєкти, реалізацію яких затримали обʼєктивні обставини, які не залежать від (бажання чи намірів – ІФ-У) надрокористувачів", - зазначив засновник NADRA.info.

Він також вважає, що угода зі США може призвести до ретельного аудиту попередньої діяльності компаній у видобувній галузі.

"Можна також припустити, що угода стане тригером для початку проведення аудиту не лише "сплячих" спецдозволів у приватних руках, а й ретельної публічної перевірки всіх державних компаній та підприємств у видобувній галузі за кожним спецдозволом, УРП чи СД (угода про розподіл продукції, договір про спільну діяльність – ІФ-У), за кожною пробуреною чи переданою в оренду свердловині, за кожним управлінським рішенням", - додав Бойко.

Як повідомлялося, Україна та США 30 квітня уклали рамкову угоду про економічне партнерство. Її підписали перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент. В ній йшлося про створення інвестиційного фонду відбудови США–Україна.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив очікування, що Верховна Рада ратифікує підписану угоду до 8 травня. "Технічні" угоди наразі не підписано і не опубліковано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА