20:31 25.10.2017

Україна і китайська CCEC проведуть ревізію "Повітряного експреса"

2 хв читати
Україна і китайська CCEC проведуть ревізію "Повітряного експреса"

Україна сподівається знайти компромісне рішення щодо кредиту Китайської національної корпорації машинної індустрії та генеральних підрядів (ССЕС) для дешевшої реалізації проекту "Повітряний експрес" та інших проектів, для чого створила спільну групу з CCEC, повідомив перший віце-прем'єр, глава Мінекономрозвитку Степан Кубів.

"Вона складається з представників міністерств і парламенту і до середини листопада проведе ревізію цього та інших чинних проектів Україна-Китай, визначить нагальні завдання і висуне пропозиції щодо їх оптимальної реалізації", - написав він на своїй сторінці в Facebook за підсумками проведеної в середу зустрічі в Києві з представниками CCEC.

На його думку, такий конструктивний діалог допоможе вирішити нагальні проблемні питання та знайти взаємовигідне рішення, яке влаштує пасажирів і буде більш економним з погляду виконання.

С.Кубів зазначив, що між Києвом і аеропортом "Бориспіль" потрібен швидкісний поїзд, однак такий проект має бути фінансово окупним. "Наприклад, трам-трейн. Тому що це більш вигідна альтернатива проекту "Повітряний експрес", ініційованого у 2011 році", - написав перший віце-прем'єр.

Як повідомлялося, в Україні існує нереалізований національний проект "Повітряний експрес" - залізничне пасажирське сполучення Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль", будівництво інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону ", який спрямований на забезпечення розвитку транспортної інфраструктури, посилення конкурентних позицій українських авіаперевізників, зростання інвестиційної та туристичної привабливості країни.

Для його реалізації в 2011 році під держгарантії був підписаний кредитний договір з Експортно-імпортним банком Китаю на суму $372,3 млн. Генеральним підрядником для виконання робіт з будівництва "під ключ" була визначена CCEC.

У 2014 році тодішній міністр інфраструктури Максим Бурбак заявив в інтерв'ю "Фокусу", що Україна вже виплачує кредит за національною проекту "Повітряний експрес", при цьому невідомо, куди зникло близько $50 млн. Держінвестпроект тоді спростував цю заяву.

Тим часом в грудні 2014 року в.о. заступник гендиректора аеропорту "Бориспіль" з операційної діяльності Антон Борисюк висловив сумнів у затребуваності початкового проекту залізничного сполучення між Києвом і аеропортом "Бориспіль", а в квітні того ж року на той час міністр інфраструктури Андрій Пивоварський назвав цей проект "економічно необґрунтованим".

У червні 2015 року стало відомо про готовність України і Китаю обговорити можливість переспрямування кредитних коштів, передбачених для "Повітряного експреса", на інші проекти, а в березні 2016 року Мінінфраструктури отримало згоду китайських партнерів на переформатування проекту "Повітряний експрес".

CCEC також є оператором з китайського боку за укладеною в 2012 році 15-річною угодою між Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗКУ) та Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд на закупівлі зерна для їх експорту за торговельними угодами з КНР. На початку вересня цього року CCEC поскаржилася на невиконання ДПЗКУ своїх зобов'язань за угодою.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Нафтогаз" вийде на тристоронні переговори з пропозицією забезпечувати транзит після 2019 року за європейськими правилами

"Центренерго" має намір імпортувати через порти 1,5 млн тонн вугілля

Китай відповів США на загрозу введення нових мит

Міненерговугілля України пояснює можливі переговори з "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива планами китайської CNEIC викупити російську частку в проекті

РФ, ЄС і Україна на тристоронній зустрічі обговорять умови і терміни транзиту газу територією України до Європи

Tesla різко підвищила ціни на автомобілі в Китаї після введення мита

Китайський виробник електроконденсаторів зацікавлений у спільному виробництві електробусів у Чернігові

Прем'єр Держради Китаю заявив про необхідність зберегти вільну торгівлю в світі

Китай у відповідь ввів мито на американські товари

Переговори ЄС, України та Росії щодо газу відбудуться 17 липня

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" вважає вже врегульованими два спори з "Газпромом" після рішень Стокгольмського арбітражу

Путін: РФ готова продовжити транзитний контракт із Україною у разі врегулювання судової суперечки між "Газпромом" і "Нафтогазом"

UFuture Хмельницького допоможе в створенні в Казахстані аналога UNIT.City

Міненерговугілля пропонує змінити норми споживання газу для населення без лічильників

Великі виробники напоїв в Україні працюють у штатному режимі

Рада НБУ затвердила стратегію монетарної політики центробанку

Мінсільгосп США знизив прогноз врожаю пшениці в Україні в 2018 р. на 1 млн тонн

"Нафтогаз" пропонує НКРЕКП змінити методику розрахунку тарифів на транспортування газу з їхнім можливим зниженням з 2019 р.

Три області завершили 90% будівельно-ремонтних робіт на дорогах

РФ безпідставно затримала 148 суден, які прямували до портів України в Азовському морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА