Інтерфакс-Україна
15:57 03.11.2017

ДП "Антонов" забезпечує продовження ресурсу літаків "Ан" іноземних компаній у рамках закріплених правилами ICAO зобов'язань розробника

3 хв читати
ДП "Антонов" забезпечує продовження ресурсу літаків "Ан" іноземних компаній у рамках закріплених правилами ICAO зобов'язань розробника

ДП "Антонов" (Київ) забезпечує підтримку льотної придатності та продовження ресурсу літаків марки "Ан" іноземних експлуатантів, зокрема транспортних Ан-124-100 "Руслан" російської "Волга-Дніпро", в рамках закріплених міжнародними авіаційними правилами ICAO зобов'язань розробника авіаційної техніки, роз'яснюють у ДП "Антонов".

У поширеній у п'ятницю у зв'язку з публікаціями ЗМІ про начебто відновлення підприємством співпраці з РФ за програмою Ан-124-100 офіційній заяві прес-служба ДП "Антонов" наголошує: невиконання зобов'язань розробника з підтримки льотної придатності повітряних суден, закріплених у додатку 8 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію ICAO (International Civil Aviation Organization) і в правилах ICAO щодо льотної придатності, призведе до застосування відповідних міжнародних санкцій до ДП "Антонов" і України.

Як уточнюють у ДП, зокрема, йдеться про можливу заборону міжнародних польотів літаків марки "Ан", зокрема й літаків українських компаній, а також до передання функцій розробника літаків сімейства "Ан" іншим органам, уповноваженим країною-експлуатантом повітряних суден.

"Невиконання ДП "Антонов" своїх прямих обов'язків підтримувати цивільні літаки марки "Ан" призведе до втрат ліцензій розробника, дозволів на авіаперевезення, а також ринків", - акцентує прес-служба.

При цьому в заяві уточнюється, що роботи з оцінки технічного стану літака Ан-124-100 "Руслан" ТОВ "Авіакомпанія "Волга-Дніпро" українське підприємство забезпечує на договірній основі в рамках міжвідомчого узгодження з уповноваженими міністерствами та відомствами України й відповідно до листа-роз'яснення Держекспортконтролю України.

"Зазначений літак (транспортні літаки Ан-124 "Руслан" російської "Волги-Дніпро" - ІФ) має свідоцтво про реєстрацію цивільного повітряного судна і може використовуватися тільки з метою забезпечення потреб громадян та економіки", - уточнює прес-служба.

У ДП "Антонов" також акцентують, що російське ТОВ "Авіакомпанія "Волга-Дніпро" не входить до переліку компаній, щодо яких, згідно з рішенням РНБОУ, застосовуються санкції України.

"Отже, ДП "Антонов" як розробник авіаційної техніки діє відповідно до чинного законодавства України та міжнародних авіаційних правил", - наголошується в заяві.

ДП "Антонов" - провідний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер у ніші транспортних літаків широкого призначення. За рішенням уряду з 2015 року ДП "Антонов" входить до держконцерну "Укроборонпром".

Як повідомлялося, в 2014 році Україна припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення у зв'язку з російською агресією і анексією РФ Криму. Заборону на ВТС з РФ, зокрема на постачання продукції подвійного призначення, закріплено указом президента України №691/2014 від 27 серпня 2014 року, що вводить у дію рішення РНБО України від 27 серпня. Уряд України у травні 2015 року розірвав міжурядову угоду з РФ у сфері ВТС від 1993 року. В серпні того ж року уряд денонсував міжурядову угоду з РФ про виробничу та науково-технічну кооперацію підприємств оборонної промисловості від 1993 року. В серпні 2017 року уряд розірвав міжурядову угоду з РФ від 2003 року про взаємодію при експорті військової продукції до третіх країн.

У п'ятницю російське видання "Коммерсантъ" повідомило про нібито підготовлюване відновлення співпраці між Україною і РФ за програмою Ан-124-100 "Руслан" із посиланням на "закриті переговори" між ДП "Антонов" і "Волга-Дніпро" щодо продовження льотної придатності російських транспортників. Публікацію широко розтиражували медіа України.

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА