17:12 28.12.2017

МЕРТ пропонує дозволити авторам укладати ліцензійні договори в електронній формі

2 хв читати
МЕРТ пропонує дозволити авторам укладати ліцензійні договори в електронній формі

 Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує дозволити авторам і правовласникам укладати ліцензійні договори, окрім письмової, в електронній формі, а також укладати такі договори на основі публічної пропозиції.

Відповідний проект закону оприлюднено на сайті МЕРТ.

"Велика кількість об'єктів авторського права і суміжних прав у світі розповсюджується в мережі Інтернет на умовах опублікування пропозиції надати (або отримати) ліцензію, адресовану необмеженому колу осіб, та прийняття такої пропозиції зацікавленою особою. За такою системою працює популярний відеосервіс YouTube, банки фотографій, вільна онлайн-енциклопедія Wikipedia, спільноти розробників таких комп'ютерних програм, як Linux, Mozilla Firefox та тисячі інших. Натомість українські користувачі і розробники програмного забезпечення не можуть легально користуватись безкоштовним програмним забезпеченням, оскільки договори, укладені не у письмовій формі, як того наразі вимагає українське законодавство, визнаються нікчемними", - йдеться в аналізі регуляторного впливу законопроекту.

При цьому згідно з Директивою ЄС 2003/98/ЄС (змінена Директивою 2013/37/ЄС) про повторне використання публічної інформації передбачено, що держави-члени ЄС мають забезпечити використання ліцензій, які доступні в цифровій формі і можуть надаватись засобами електронного зв'язку.

Крім того, згідно з текстом законопроекту, ліцензіар і ліцензіат має право укласти ліцензійний договір щодо об'єктів авторського права та/або суміжних прав на основі оферти, яку поширює ліцензіар шляхом оприлюднення разом із примірником правового об'єкта з наданням можливості дистанційного ознайомлення з нею необмеженому колу осіб з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем.

У законопроекті також враховується право ліцензіата у будь-який момент в односторонньому порядку відмовитися від такого ліцензійного договору, зокрема шляхом припинення використання відповідного об'єкта авторського права.

Крім того, законопроект підвищує низку мінімальних меж штрафів за незаконне використання об'єктів авторського права та/або суміжних прав, уточнює значення низки спеціалізованих термінів.

Пропонується також змінити термін "відеограма", який не використовується в країнах ЄС, на використовуваний термін "фільм".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА