Інтерфакс-Україна
08:14 17.01.2018

Австралія поскаржилася до СОТ на Канаду через обмеження в продажу вина

3 хв читати
Австралія поскаржилася до СОТ на Канаду через обмеження в продажу вина

На думку Канберри, "заходи з розподілу, ліцензування і продажу" вина, які вживає влада в Канаді, можуть привести до "дискримінації" імпортного вина на канадському ринку

Австралія звернулася до Світової організації торгівлі (СОТ) зі скаргою на Канаду. Про це з посиланням на відповідний документ повідомляє канадський телеканал CBC News.

Звернення, як уточнюється в скарзі, було пов'язано з тим, що "низка заходів з розподілу, ліцензування і продажу вин в Канаді, наприклад, націнки, мита і податки, що вводяться в відношенні іноземної продукції федеральними та місцевими властями монархії, можуть", на думку Канберри, "прямо або побічно дискримінувати імпортне вино в країні".

У жовтні подібну скаргу до СОТ, як нагадує CBC News, щодо Британської Колумбії (провінції на заході Канади) подали США. Влада регіону Вашингтон тоді звинуватила у забезпеченні "несправедливої ​​переваги (на ринку) для місцевих виноградників". Таким чином, для вин Британської Колумбії конкуренцію з боку виробленого в Штатах напою було знищено, йшлося в документі.

Тепер ці доводи, як зауважує телеканал, підтвердила і Австралія. Однак подібна ситуація, за інформацією Канберри, спостерігається не тільки в Британській Колумбії, а й в інших провінціях монархії, зокрема, в Онтаріо, Квебеку і Нової Шотландії.

Коментуючи це, представник Міністерства міжнародних справ Канади Наташа Ністром заявила, що контроль за поширенням і продажем алкогольних напоїв входить до повноважень регіональної влади і ніяк не регулюється на федеральному рівні. "Уряд тісно співпрацює з усіма провінціями і територіями, щоб гарантувати, що їх політика розподілу та збуту алкоголю відповідає нашим зобов'язанням в галузі міжнародної торгівлі", - додала вона, зазначивши також, що влада Канади "продовжуватиме уважно розглядати прохання про консультації з цього питання від будь-якого члена СОТ".

У Міністерстві фінансів Онтаріо, яке відповідає за політику щодо поширення алкоголю в регіоні, в свою чергу заявили, що "серйозно відносяться до зобов'язань (Канади) в міжнародній торгівлі". Після скарги Австралії в відомстві пообіцяли "співпрацювати з цього питання з МЗС" країни. "Хоча імпортні вина є ключовою категорією в провінції (приблизно 76% від усього числа проданих вин), ми також пишаємося нашими зусиллями по підтримці виноробних підприємств Онтаріо", - уклав представник міністерства.

Тепер, за правилами СОТ, як зауважує Reuters, у Канади є 60 днів для врегулювання спору з Австралією. В іншому випадку після закінчення цього терміну Канберра може попросити Світової організації торгівлі "змусити Канаду змінити свої закони, або ж піддати її ризику торговельних санкцій".

Згідно з даними Міжнародної організації вина (OIV), в 2016 році Канада займала п'яте місце в списку найбільших країн-імпортерів вина. В останні два фінансові роки обсяги експорту австралійської виноробної продукції в Канаду склали близько $ 150 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА