Інтерфакс-Україна
14:25 25.01.2018

"Укроборонпром" повинен сконцентруватися на посиленні взаємодії між виробництвом і наукою з орієнтиром на DARPA

3 хв читати
"Укроборонпром" повинен сконцентруватися на посиленні взаємодії між виробництвом і наукою з орієнтиром на DARPA

Посилення взаємодії між оборонним виробництвом і наукою є одним з ключових напрямків реформи оборонної промисловості України і держконцерну "Укроборонпром", одним з орієнтирів є Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США DARPA, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" голова наглядової ради (НР) Михайло Згуровський.

Оцінюючи першочергові завдання, які стоять на порядку денному Наглядової ради "Укроборонпрому", в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" він сказав: "Статут держконцерну передбачає дуже широкі повноваження. Ми спробуємо використовувати їх повною мірою і впливати на всі найважливіші процеси, які будуть відбуватися в системі "Укроборонпрому". Це і узгодження стратегії, і узгодження фінансових планів на поточний рік, і кадрові рішення, і реформування "Укроборонпрому".

При цьому, за словами глави НР, особливу увагу буде приділено посиленню взаємодії між оборонними підприємствами держконцерну і науковими центрами, одним з орієнтирів розглядається Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США DARPA.

"Щось подібне для координації, для зближення науки і високотехнологічного виробництва, і підготовки кадрів, має відбутися і в Україні, в системі "Укроборонпрому". Це дуже важливий крок реформування", - підкреслив він.

Разом з тим, на думку М.Згуровського, створення українського аналога DARPA могло б заповнити прогалину між політичним керівництвом і ОПК в чинній системі управління українською оборонною промисловістю.

Зокрема, нагадав він, DARPA працює "між" вищим політичним істеблішментом і військово-промисловими групами США. "Ця дослідницька організація виявляє ті слабкі місця з точки зору оборони і безпеки держави, які необхідно було б заповнити тими чи іншими видами озброєнь або тими чи іншими новими компетенціями. І вона дає політичному керівництву держави відповідні експертні рекомендації".

За умови прийняття політичного рішення про необхідність створення нових систем озброєнь, уточнив він, це рішення доводиться до наукових центрів і оборонної промисловості для технічного впровадження. "На мій погляд, в нашій системі є політичний орган. Інше питання - це обсяг функцій. Мені видається, це повинен бути цілісний пакет функцій", - сказав він.

За словами Згуровського, в сьогоднішній системі управління оборонною промисловістю України "між політичним рівнем і рівнем технологічного виробництва не вистачає інтелектуального рівня".

"Якби ми створили в Україні аналог DARPA для системи ВСУ, для розвідслужб України, то система безпеки і оборони була б уже повнофункціональної. Це моє бачення", - зазначив він.

Уточнюючи свою позицію з питання створення в системі центральної виконавчої влади спеціального органу, відповідального за оборонну промисловість, М. Згуровський сказав: "На мій погляд, в цій системі управління, де остаточні рішення визначає і приймає Верховний головнокомандувач Збройними силами України, де є Рада національної безпеки і оборони України, - на цьому рівні можна було б виробляти ту національну політику безпеки і оборони, яка нам необхідна".

"Створення ще якогось, суто адміністративного органу, за наявності Ради національної безпеки і оборони, можливо, було б уже зайвим", - сказав він, підкресливши: "Це моя особиста думка".

При цьому М. Згуровський також відзначив позитивні зміни в оборонному секторі в умовах воєнного часу. "У країні відбулися дуже великі зміни в частині створення власної системи оборони і безпеки. Велику роль в цьому зіграв і "Укроборонпром", - зазначив він, нагадавши: "Ще чотири роки тому ми майже не мали власної армії. Сьогодні це досить потужна армія - 30-та в світі, і 9-та в Європі, вже має відповідне технічне оснащення".

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА