20:56 02.04.2018

"Газпром" зарезервував $4,7 млрд під штраф за транзитним контрактом із "Нафтогазом"

2 хв читати
"Газпром" зарезервував $4,7 млрд під штраф за транзитним контрактом із "Нафтогазом"

ПАТ "Газпром" (MOEX: GAZP) усупереч опублікованим повідомленням про суму рішень за двома арбітражами із "Нафтогазом України" у розмірі $2,56 млрд (різниця між сумою $4,673 млрд і $ 2,018 млрд) створило в звітності резерв на повну суму штрафу за транзитним контрактом із українською стороною.

Як свідчить звітність компанії, в балансі ПАТ за статтею "штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів" визнано витрату в 272,943 мільярда рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), величина якого майже повністю відповідає рішенню арбітрів.

Зарахувати одну суму (підтверджений борг за газ - $2,018 млрд) у рахунок штрафу за транзитним контрактом не було можливим, оскільки кошти за поставку газу визнані в інших статтях - у складі виторгу і дебіторської заборгованості.

Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність "Газпрому" за 2017 рік за російськими стандартами, привівши до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів.

У 2016 році прибуток головної компанії становив 411 мільярдів рублів. Рекордного показника вона досягала в 2011 році - 880 млрд рублів.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд. "Газпром" раніше оскаржив також рішення суду про контракт на поставку газу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укртранснафта" відновила транзит нафти до країн ЄС

Зеленський і Коболєв обговорили з делегацією США співробітництво в енергосфері та підготовку до опалювального сезону

Місія МВФ розпочала роботу в Україні

Опубліковано повідомлення про порушення Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих безшовних гарячедеформованих труб із Китаю

Опубліковано повідомлення щодо продовження Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих прутків із Білорусі та Молдови

"Астарта" завершила 1 кв.-2019 з чистим збитком EUR4,4 млн

Новий власник "Кузні на Рибальському" не згортатиме потужності

Курс гривні на міжбанку в понеділок зміцнився до 26,1375 грн/$1

Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку збільшилися з початку травня в 1,5 раза

Уряд оскаржив скасування націоналізації ПриватБанку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА