15:04 12.04.2018

НБУ залишив незмінним прогноз зростання ВВП та інфляції на 2018-2020 рр.

2 хв читати
НБУ залишив незмінним прогноз зростання ВВП та інфляції на 2018-2020 рр.

Національний банк України (НБУ) залишив незмінним прогноз економічного зростання і споживчої інфляції в країні на 2018-2020 рр., Повідомляється на сайті центробанку.

"Як і раніше, НБУ прогнозує прискорення зростання реального ВВП в 2018 році до 3,4% з 2,5% в 2017 році. Основним двигуном зростання економіки буде приватне споживання", - наголошується в повідомленні.

Відповідні очікування центробанк аргументує збереженням високих темпів зростання реальних заробітних плат, підтримуваних активними міграційними процесами, а також пом'якшенням фіскальної політики, зокрема через подальше підвищення соціальних стандартів, збереженням активної інвестиційної діяльності підприємств.

Зростання реального ВВП в 2019-2020 рр., за оцінками НБУ, сповільниться до 2,9%.

"Відповідна динаміка буде обумовлена ослабленням ефекту фіскального пом'якшення та доволі жорсткою монетарною політикою, необхідною для повернення інфляції до цільового рівня", - пояснює НБУ.

Разом з тим центробанк додає, що в разі більш рішучого проведення владою України структурних реформ темпи економічного зростання можуть бути вищими.

Прогнози щодо інфляції також не змінилися: до кінця року НБУ очікує уповільнення зростання індексу споживчих цін до 8,9% з 13,7% в 2017 році, в 2019 році - до 5,8%, в 2020 році - до 5%.

Прогноз базової інфляції на 2018 рік поліпшено до 7,7% з 8,2% і на 2020 рік погіршено до 3,3% з 3,2%.

"З одного боку, зміцнення гривні в першому кварталі буде стримувати зростання цін, перш за все на непродовольчі товари, і, відповідно, забезпечить більш швидке зниження базової інфляції, ніж прогнозувалося в січні. Крім того, інфляція буде стримуватися відображенням попередніх підвищень облікової ставки на депозитних ставках комбанків. З іншого боку, інфляційний тиск буде підтримуватися більш істотним, ніж очікувалося раніше, зростанням цін на продовольчі товари на тлі розширення їх експорту і посилення споживчого попиту внаслідок збільшення доходів населення ", - прокоментував Нацбанк.

Центробанк впевнений, що надалі інфляція продовжить знижуватися завдяки збереженню жорсткої монетарної політики, збільшення пропозиції продуктів харчування і уповільнення імпортованої інфляції.

"Інфляція повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5,8% до кінця наступного року. У 2020 році вона сповільниться до 5%, що буде відповідати центральному значенням цільового діапазону - 5% ± 1 процентний пункт", - повідомляється на сайті.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укртрансгаз" вважає неприйнятним перегляд договору з "МГУ" про купівлю-продаж ОГТСУ

"Нафтогаз" запустив новий газопровід для збільшення щорічного видобутку газу на 55 млн куб. м

Профільний комітет рекомендував ВР прийняти в першому читанні законопроект про перетворення "Укроборонпрому" в АТ

Курс гривні на міжбанку в середу послабився до 28,26 грн/$1

"Київтеплоенерго" роз'яснило причини зростання розміру оплати теплопостачання у грудні-2020 до грудня-2019

Ініціативу Міненерго про передачу йому в управління "Укртранснафти" не підтримав урядовий комітет

Київ розпочне експеримент із працевлаштування безробітних до ІТ-сфери

Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

"МАУ" пропонує Міністерству охорони здоров'я переглянути умови для в'їзду до України вакцинованим іноземцям

Уряд України підтримав законопроект, що дозволяє впровадження проектів державно-приватного партнерства в дорожній галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА