Інтерфакс-Україна
08:24 17.04.2018

Облікова ставка 17% не дозволяє отримувати доступні кредити для українських компаній

1 хв читати
Облікова ставка 17% не дозволяє отримувати доступні кредити для українських компаній

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що облікова ставка 17% є занадто великою і не дозволяє отримувати доступні кредити для українських компаній.

"Я вважаю, що 17% – це дійсно захмарна ставка, яка не дозволяє на сьогодні отримувати доступні кредити для українських компаній, і це великий виклик", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV в понеділок увечері.

Прем'єр наголосив, що нині необхідно шукати можливості залучення ресурсів у країну у вигляді інвестицій.

"Європейський бізнес отримує кредити під 1-2%, а ми на сьогодні отримуємо під 17% або під 20% у національній валюті - це нереально", - наголосив він.

В.Гройсман зазначив, що уряд не впливає на роботу Національного банку, тоді як НБУ впливає на курс валюти та на облікову ставку.

Як повідомлялося, НБУ вважає досить жорсткою нинішню монетарну політику для приведення інфляції до цільового рівня і 12 квітня вирішив залишити незмінною облікову ставку на рівні 17%.

ОСТАННЄ

Відміна ATM у торгівлі з ЄС зачіпає 17 тарифних квот, Україна сподівається вирішити проблему днями – Свириденко

НБУ оштрафував "НоваПей" на 90,7 млн грн, ТАСкомбанк на 11 млн грн та "ПрофітГід" на 6,4 млн грн

Сума наданих енергокредитів у травні зменшилась у 5 разів, а сума схвалених зросла у 13,5 разів – НБУ

НБУ чекає від уряду додаткові аргументи подовження валютних розрахунків за групою товарів до 270 днів

Зміна статутів ОГТСУ та "Укренерго" спрямована на посилення позицій керівників компаній перед НР – Галущенко

Дефіцит жита і подорожчання житнього хлібу в 2025/2026 МР буде 100% – галузева асоціація

Мінагрополітики не обмежуватиме експорт олійних культур заради завантаження переробних підприємств – міністр агрополітики

Надходження до місцевих бюджетів по ПДФО зросли на 20%, по акцизному податку - на 38% - Шмигаль

Міжнародні резерви України в травні зменшилися на 4,6% – до $44,5 млрд

Україна за 2 міс. має домовитися про збільшення квот, інакше у серпні-вересні агроекспорт в ЄС зупиниться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА