16:47 10.05.2018

"Нафтогаз" очікує в I кв. 2019 року рішення Гаазького арбітражу стосовно позову до РФ про захоплені у Криму активи

3 хв читати
"Нафтогаз" очікує в I кв. 2019 року рішення Гаазького арбітражу стосовно позову до РФ про захоплені у Криму активи

НАК "Нафтогаз України" чекає, що трибунал при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі в I кв. 2019 року ухвалить рішення в рамках позову компанії до РФ у зв'язку із захопленням активів НАК у Криму, повідомила прес-служба компанії.

"Наступного тижня ми очікуємо слухання щодо юрисдикції та по суті. Під час цих слухань суд визначить, чи має "Нафтогаз" підстави для подання позову щодо російсько-української двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій і того, чи порушила РФ свої зобов'язання. Визначення щодо юрисдикції та по суті юристи очікують у I кв. 2019 року", - йдеться в повідомленні.

У компанії зазначають, що в разі позитивного рішення на наступному етапі суд оцінить збитки та ухвалить остаточне рішення.

У "Нафтогазі" привітали інші українські компанії, яким вже вдалося довести трибуналу свою правоту в рамках тяжби з РФ.

"Трибунал задовольнив вимоги 18 українських компаній, а також однієї фізичної особи. Позивачі заявляли вимоги про компенсацію на суму в $159 млн... Радіємо за колег по нещастю, вже отримали рішення, і працюємо над своїм процесом", - резюмували в прес-службі НАК.

Як повідомлялося, 15 лютого 2016 року Російській Федерації було вручено офіційне письмове повідомлення НАК "Нафтогаз України", ДАТ "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" і ДК "Газ України" про інвестиційний спор у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією.

Причиною цього спору є незаконна експропріація РФ інвестицій групи "Нафтогаз" на території Криму.

Арбітражне провадження розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядається при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

Сума позову "Нафтогазу" до РФ у зв'язку із захопленням активів у Криму з урахуванням відсотків уже сягає $8 млрд.

Раніше - з січня до червня 2015 року - в Гаазький арбітраж було подано шість подібних позовів від ПриватБанку, його екс-власника Ігоря Коломойського, "Укрнафти" та інших пов'язаних з ним осіб і компаній. Гаазький арбітраж 2 травня ухвалив перше остаточне рішення в одній із справ, ставши на українську сторону. Група "1+1 медіа", основним власником якої виступає І.Коломойський і компанія з якою - ТРК "Жиса" - була серед позивачів, що втратили після анексії Криму свою нерухомість на півострові компанії, і екс-глава правління ПриватБанку Олександр Дубілет вимагали за своїм позовом $220 млн, однак суд скоротив розмір вимог в оцінці збитків до $159 млн.

Служба новин ТСН.ua, посилаючись на реліз юридичної фірми Hughes Hubbard&Reed Llp, що захищає інтереси позивачів, також говорить про високу ймовірність відмови РФ від виплати компенсації.

"Найближчим часом безперешкодна і добровільна виплата присуджених сум здається малоймовірною перспективою. Арбітраж засідав у Гаазі, відкривши потенційну можливість для Росії оскаржувати рішення в тій самій юрисдикції, де країна веде юридичну боротьбу за вирішення набагато більшої кількості справ на користь мажоритарних акціонерів нафтової компанії "ЮКОС", - цитує юристів ТСН.ua.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА