Інтерфакс-Україна
17:17 11.05.2018

Яблука, груші та персики залишаються найпоширенішими у світі фруктами

2 хв читати
Яблука, груші та персики залишаються найпоширенішими у світі фруктами

Виробництво плодів і ягід у світі у 2016 році продовжило стабільне зростання і перевищило 717 млн тонн, повідомила асоціація "Укрсадпром" із посиланням на дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

"Найпопулярнішими видами плодово-ягідної продукції залишаються банани, яблука, виноград і апельсини. Так, у 2016 році було зібрано 113 млн тонн бананів, 89 млн тонн яблук, 77 млн тонн винограду, 73 млн тонн апельсинів", - ідеться в повідомленні на сайті "Укрсадпрому".

Крім того, вирощено 47 млн тонн манго та гуави, 35 млн тонн плантанів (різновид бананів), 33 млн тонн мандаринів і клементинів, 27 млн тонн груш, 26 млн тонн ананасів, 25 млн тонн персиків і нектаринів.

Як зазначається, на ці фрукти припадає понад 75% світового виробництва плодів і ягід.

Згідно з повідомленням, на початку статистичного спостереження з 1961 року загальносвітовий валовий збір фруктів становив 175 млн тонн, що вчетверо менше, ніж у 2016 році. Глобальне виробництво яблук, груш, персиків і нектаринів від початку спостереження зросло вп'ятеро.

Серед ягід найбільші обсяги виробництва утримує полуниця, урожай якої в 2016 році перевищив 9 млн тонн, що в 12 разів більше порівняно з 1961 роком. Валовий збір волоських горіхів у світі становить близько 4 млн тонн (усемеро більше за показник 1961 року).

Отже, зазначають експерти, виробництво плодово-ягідної продукції на сьогодні відображає глобальний тренд зростання попиту на свіжі й перероблені плоди та ягоди і стимулюється постійним зростанням населення планети та популяризацією здорового харчування. А також воно передбачає як екзотичні фрукти, так і традиційні культури, які вирощуються в помірних кліматичних умовах України.

"Вітчизняні виробники мають нарощувати обсяги виробництва типових для нашої зони фруктів, ягід і горіхів, що в перспективі сприятиме не тільки повному задоволенню внутрішнього попиту, а й посиленню їхніх позицій на світовому ринку як постачальників цієї продукції", - зазначили в асоціації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА