Інтерфакс-Україна
20:31 24.05.2018

ХКБМ ім. Морозова "Укроборонпрому" розробляє БПМ і танк нового покоління

3 хв читати
ХКБМ ім. Морозова "Укроборонпрому" розробляє БПМ і танк нового покоління

ДП "Харківське конструкторське бюро машинобудування ім.Морозова" (ХКБМ), що входить до складу держконцерну "Укроборонпром", веде роботи зі створення бронетехніки нового покоління, яка має надійти на озброєння української армії в 2020-х роках, повідомила в четвер прес-служба держконцерну.

Згідно з повідомленням, наразі фахівці ХКБМ зосереджені на створенні БМП-У, нової бойової машини піхоти, яка замінить в армії БМП-1 і БМП-2.

"ХКБМ вже розроблено конструкторську документацію, а виготовлення дослідного зразка і початковий комплекс випробувань проходитимуть в 2019 році", - уточнює прес-служба.

Для забезпечення високої маневреності і швидкості на полі бою, новий БМП-У оснастять дизельним двигуном потужністю 735 к.с. і автоматичною трансмісією.

"З огляду на масу нової бойової машини піхоти в 25-27 т, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с / т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с. / т. ), і навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалізовано подолання водних перешкод уплав", - відзначають у держконцерні.

Новий БМП-У буде озброєний новим бойовим модулем БМ-8 з 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами "Бар'єр". Бойова машина створюється за модульним принципом, з можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин: планується створення на базі нової БМП-У командирської, командно-штабної, розвідувальної, медичної, ремонтно-евакуаційної та інших машин, наголошується в повідомленні.

Як відзначають в "Укроборонпромі", також нині ХКБМ ім.Морозова веде роботи зі створення перспективного танка нового покоління. "Комплексна робота, яка передбачає проектування абсолютно нової машини, розділена на окремі етапи: ними передбачено створення моторно-трансмісійного відділення (МТО), розробку нових систем озброєння, захисту і системи управління вогнем, а також автоматизацію більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох людей, до двох", - уточнює прес-служба.

Проект створення нового танка розрахований на кілька років і передбачає поетапне виконання робіт. За даними прес-служби, на даному етапі завершено попередню розробку МТО, проведені розрахунки основних параметрів двигуна танка, ведеться виготовлення дослідних зразків трансмісії танка.

Як відзначають у держконцерні, розрахункова потужність нового танкового двигуна, який буде працювати на різних видах палива та їх сумішах при критичних температурах в різних кліматичних умовах, становить 1500 к.с.

Серед базових характеристик нового двигуна, яким планується подальше оснащення нових зразків важкої гусеничної техніки, компактні розміри, модульність конструкції, а також можливість застосування, як в компоновкою заднього приводу так і у передньоприводному компонуванні, повідомляє прес-служба "Укроборонпрому".

ДП "ХКБМ ім.Морозова" - провідний розробник бронетехніки України, з 2011 року за рішенням уряду входить до складу держконцерну "Укроборонпром".

Найближчим часом ХКБМ ім.Морозова планує почати поставки до ЗС України нової версії відомих на світовому ринку БТР-4Е - БТР-4МВ1 з посиленим за стандартами НАТО захистом. Сьогодні Україна веде просування БТР-4Е на регіональний ринок Південно-Східної Азії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІнГЗК "Метінвесту" продовжує простій через неконкурентоспроможну собівартість продукції на цільових експортних ринках

Кабмін перенаправив 2,8 млрд грн на розвиток мережі та утримання доріг загального користування

Відомості про призначення з 14 травня нових керівників "Укрнафти" та "Укртатнафти" з’явилися в реєстрах

Єврокомісія скоротить квоти на імпорт українських кукурудзи, цукру, меду і м'яса птиці

МХП на Сумщині в сезоні-2025 впроваджує органічну систему живлення на 15 тис. га

"Астарта" завершила весняну посівну-2025, засіяно 146 тис. га яровими культурами

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА