14:51 14.06.2018

"Нафтогаз" сподівається на скасування призупинення рішення стокгольмського арбітражу після подання своїх контраргументів

2 хв читати
"Нафтогаз" сподівається на скасування призупинення рішення стокгольмського арбітражу після подання своїх контраргументів

НАК "Нафтогаз України" сподівається на скасування Апеляційним судом округу Свеа наказу про призупинення процедури виконання рішення стокгольмського арбітражу після подання своїх контраргументів, повідомила прес-служба компанії.

"Рішення суду було ухвалено судом без виклику Нафтогазу і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені Нафтогазом, якби суд повідомив його про наявність такого клопотання Газпрому і розгляді судом цього питання. Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контрагрументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про призупинення ", - зазначили в НАК.

У прес-службі пояснили, що наказ Апеляційного суду означає тимчасове припинення подальших дій "Нафтогазу" за процедурою стягнення $2,6 млрд з "Газпрому". Але це не призводить до скасування рішень Арбітражу і не дає "Газпрому" можливість вимагати у "Нафтогазу" повернення $2,1 млрд, вже зарахованих рішенням арбітра як компенсація НАК.

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" і видав наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в рамках угоди на транзит газу через територію України.

Як зазначено в повідомленні "Газпрому", клопотання було подано "Газпромом" 7 червня 2018 року в зв'язку з оскарженням арбітражного рішення щодо транзитної угоди і спробами "Нафтогазу" до розгляду скарги по суті почати процедуру примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях.

"Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК" Нафтогаз України", зокрема, підстав для спроб арешту активів "Газпрому" за кордоном. Ця обставина буде використана "Газпромом" в оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах", - ідеться в релізі російської компанії.

Відповідно до закону Швеції "Про арбітраж" наказ апеляційного суду не може бути оскаржено, підкреслює "Газпром".

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року ухвалив остаточне рішення щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в рамках угоди на транзит газу через територію України. По ньому "Газпром" повинен заплатити українській стороні $2,6 млрд за недостатні обсяги транзиту газу. "Газпром" звернувся до апеляційного суду округу Свеа із заявою про оскарження рішення та повне скасування.

В кінці травня - початку червня "Нафтогаз України" повідомив, що на території Швейцарії і Нідерландів вдається до примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо розгляду стосовно транзитної угоди.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розповів керівництву ХДС і "Союз 90/Зелених" про кроки досягнення економічного зростання в Україні

АМКУ пропонує Кабміну втричі збільшити плату за подання скарг

НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня

Рентабельність капіталу українських банків у 2019 р. значно перевищить 20% -

ЄС виділив EUR29,5 млн на експертну підтримку податкової та митної реформи в рамках EU4PFM

НБУ вважає за доцільне ініціювати нову довгострокову програму співпраці з МВФ до завершення поточної програми stand-by

"Нова пошта" у 2020 році планує розпочати будівництво інноваційного термінала в Дніпрі

Коломойський ініціює зупинення спору з НБУ в Швейцарії на базі рішення Печерського райсуду Києва

НБУ заявляє про зміцнення фінстабільності, але бачить загрозу в ситуації з ПриватБанком

ДП "Антонов" і МВС планують на осінь підписання контракту на виробництво 13 нових транспортних Ан-178 на замовлення ДСНС і Нацгвардії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА