11:38 22.06.2018

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає передати частоти "112.Україна" регіональним мовникам

2 хв читати
Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає передати частоти "112.Україна" регіональним мовникам

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає припинити дію ліцензій на мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 для компаній "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ", "Партнер ТВ", "Лідер ТВ" і "ТВ Вибір", які мовлять під логотипом "112.Україна", і виставити їх для проведення подальшого конкурсу на регіональне мовлення.

У заяві асоціації, розміщеній на її сайті, йдеться про неприпустимість подальшого використання частотного ресурсу, передбаченого для регіонального телебачення, загальнонаціональним мовником, а також про необхідність припинення тривалого порушення чинного законодавства.

"Компанії "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ", "Партнер ТВ", "Лідер ТВ" і "ТВ Вибір" упродовж 7 років грубо порушують чинне законодавство, оскільки, отримавши ліцензії на регіональне мовлення, не створили жодної регіональної програми та фактично є частинами загальнонаціонального каналу "112.Україна", - наголошують в асоціації.

В асоціації зазначають, що компанії, які мовлять під логотипом "112.Україна", були зареєстровані за місяць до конкурсу, не мали досвіду і належного штату працівників. Водночас разом із ними в конкурсі на цифрове мовлення брали участь понад 50 провідних регіональних телекомпаній, які працюють у своїх регіонах по 15-20 років, постійно створюють регіональні новини та утримують великі творчі колективи.

"Саме тому результати неправомірного конкурсу з яких "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ", "Партнер ТВ", "Лідер ТВ" і "ТВ Вибір" отримали ліцензії - були оскаржені відомим регіональним мовником ТРК "Чернівці" і наразі цей позов проходить стадію комунікації з українським урядом в Європейському суді з прав людини", - йдеться в заяві.

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення неухильно дотримуватися чинного законодавства під час розгляду питання продовження ліцензій цим компаніям. Також у вимогах асоціації - в найкоротші терміни забезпечити можливість використання ресурсу МХ-5 для цілей регіонального мовлення: у разі вивільнення цих частот невідкладно провести конкурс на їх використання серед діючих регіональних мовників.

Як повідомлялося, Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення внесла чергове попередження компаніям, що мовлять у багатоканальній цифровій телемережі МХ-5 із логотипом "112.Україна", - " Аріадна ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір" і "Новий формат ТВ" - за порушення програмної концепції мовлення, зміну формату та логотипу, а також знову відмовилася переоформляти їхні ліцензії.

Київський Апеляційний адміністративний суд у червні 2017 року визнав протиправною бездіяльність Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо нерозгляду нею поданих компаніями групи "112.Україна" заявок про переоформлення ліцензій через зміну керівників компанії.

Термін дії попередніх ліцензій телеканалів групи "112.Україна" збігає у вересні 2018 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА