Інтерфакс-Україна
20:24 26.06.2018

США вимагають від союзників припинити імпорт нафти з Ірану до 4 листопада

2 хв читати
США вимагають від союзників припинити імпорт нафти з Ірану до 4 листопада

США вимагають від держав-союзників скоротити імпорт нафти з Ірану до нуля до 4 листопада 2018 року відповідно до положень американських санкцій, відновлених у травні, заявив у вівторок представник Держдепартаменту США на брифінгу.

Його заяви без зазначення імені наводять Bloomberg, CNBC, AP та інші видання.

Ціни на нафту WTI посилили підйом після цього повідомлення. Серпневий контракт подорожчав на 1,9%, до $69,34 за барель.

За словами представника Держдепартаменту, Вашингтон хоче уникнути видачі дозволів на обхід санкцій або продовження чинних угод. Якщо ж компанії не згорнуть закупівлі або поставки нафти з Ірану до початку листопада, їм загрожують суворі санкції США.

Як зазначає CNBC, США можуть звернутися з проханням збільшити видобуток і до Росії, незважаючи на вкрай складні стосунки. Наступного тижня глава Міненерго РФ Олександр Новак планує зустрітися зі своїм колегою з США Вільямом Перрі на газовій конференції в рамках саміту АТЕС. За даними CNBC, на цій зустрічі може обговорюватися і питання про збільшення поставок нафти з РФ на світовий ринок.

Як пише японська газета Nikkei, уряд Японії вже отримав запит США припинити закупівлі іранської нафти. Постачання з Ірану становлять близько 5,5% всього нафтового імпорту Японії, Іран займає шосте місце в списку її постачальників після Росії на 5-му.

Основні обсяги нафти надходять у Японію з Саудівської Аравії (40%), яка, за даними Bloomberg, має намір у липні збільшити експорт до рекорду, і ОАЕ (24%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глобальна громадська підтримка ядерної енергетики залишається високою – Енергоатом

Запаси газу в підземних сховищах формуються відповідно до графіка

Франція створює ще один фонд у EUR 200 млн для України на підтримку відбудови та євроінтеграції – Мінекономіки

Курс євро до гривні сягнув історичного максимуму – 48,20 грн/1EUR

Український фінансовий сектор відповідає вимогам ЄС на 75-77% — Пишний

Обсяг підтримки ОПК на цей рік – найбільший за всі роки повномасштабної війни

Країни півночі Європи домовилися тісніше співпрацювати щодо танкерів, які перевозять нафту з РФ

"Укргазвидобування" починає 3D-сейсміку на заході України з планами почати буріння нових свердловин у 2026-2027 рр. – Корецький

НБУ очікує в 2025 р. зростання кредитного портфеля банків на 20–25%

Укрексімбанк припиняє миттєві перекази через Western Union і MoneyGram

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА