16:39 10.07.2018

Зволікання з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргів ОПЗ перед Ostchem порушує Нью-Йоркську конвенцію

2 хв читати
Зволікання з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргів ОПЗ перед Ostchem порушує Нью-Йоркську конвенцію

Зволікання українськими судами з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $300 млн з ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) на користь Ostchem порушує Нью-Йоркську конвенцію та інші міжнародні домовленості України, заявляють у Group DF.

"Україна є учасницею Нью-Йоркської конвенції. Це означає, що наша держава дала згоду визнавати і виконувати на своїй території рішення іноземних арбітражних судів... Рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про стягнення з ОПЗ боргу в розмірі понад $300 млн на користь Ostchem є остаточним і оскарженню вже не підлягає. Ще 13 березня 2018 року Верховний суд Швеції відхилив апеляцію ОПЗ у цій справі. Те, що відбувається з нашою справою, не витримує ніякої критики", – цитує прес-служба директора з комплаєнс Group DF Ігоря Гольченка.

У Group DF наголошують: визнання та виконання рішення Стокгольмського арбітражу через український суд є формальною процедурою, оскільки рішення по суті вже ухвалено і оскарженим бути не може.

"Як тільки Group DF отримає текст офіційного рішення Верховного суду України (про направлення справи щодо визнання рішення Стокгольмського арбітражу на новий розгляд до суду нижчої інстанції – ІФ), компанія прийматиме рішення щодо своїх подальших юридичних кроків: чи продовжувати апелювати в українських судах або одразу звертатися в міжнародні суди", – резюмують у прес-службі.

У Group DF також нагадують, що рішення Стокгольмського арбітражу передбачає нарахування пені – отже, зволікання з виплатою зазначеного боргу збільшує заборгованість ОПЗ перед Ostchem.

Як повідомлялося, напередодні Верховний Суд України скасував рішення суду м. Южне (Одеська обл.), за яким Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення на території України з ОПЗ 5,2 млрд грн основного непогашеного боргу і 1,57 млрд грн нарахованої пені за рішенням Стокгольмського арбітражу, і направив справу на новий розгляд до суду нижчої інстанції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"ДТЕК Енерго" поки не досягла домовленості зі спецкомітетом власників 35% єврооблігацій-2024 про їх реструктуризацію, переговори тривають

Ціни на продукти харчування другий тиждень зберігають стабільність, ділова активність відновлюється - НБУ

Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 1,3%

Інвестор незахищений в Україні від адміністративних порушень або нечесної конкуренції інших суб'єктів бізнесу - посол Польщі

Польща очікує рішення українського "Нафтогазу" щодо торгівлі газом із США

Нацрада реформ розгляне питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

"Нафтогаз" візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення

"Нафтогаз" планує зайняти 20-відсоткову частку на ринку постачань газу населенню, очікує прихід міжнародних компаній

"Нафтогаз" домовився з Ощадбанком і ПриватБанком про укладення договорів із населенням на постачання газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА