Інтерфакс-Україна
20:59 10.07.2018

Міненерговугілля України пояснює можливі переговори з "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива планами китайської CNEIC викупити російську частку в проекті

3 хв читати
Міненерговугілля України пояснює можливі переговори з "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива планами китайської CNEIC викупити російську частку в проекті

Можливі переговори з російською компанією "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пояснює необхідністю тристороннього обговорення питання про викуп китайською China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) російської частки в проекті, повідомила прес-служба відомства.

"У червні 2018 року від керівництва CNEIC надійшло запрошення до тристоронніх переговорів щодо участі китайської сторони в реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України. Під час переговорів (із 9 по 12 липня у Брюсселі) планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій "ТВЕЛ", визначення першочергових кроків співпраці", - йдеться в повідомленні.

За даними Міненерговугілля, CNEIC може не лише викупити російську частку в проекті, а й забезпечити повне фінансування будівництва заводу.

У міністерстві також повідомляють про намір під час переговорів домагатися повернення "ТВЕЛ" передоплати, яку російська компанія отримала за виготовлення обладнання для майбутнього заводу (Україна внесла $5,2 млн такої передоплати - ІФ).

Напередодні українські ЗМІ оприлюднили листа за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика №01/1-5219 від 27 червня на адресу першого заступника гендиректора "Росатома" Кирила Комарова, в якому українське відомство відзначає необхідність відновити спільне з російським "ТВЕЛ" будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

"З огляду на наявний високий рівень кооперації у сфері атомної енергетики, перспективи для нарощування співпраці, а також необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту щодо створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період із 9 по 12 липня", - йшлося в оприлюдненому ЗМІ листі №01/1-5219.

У свою чергу міністр І.Насалик на засіданні Кабміну в середу заявив, що лист №01/1-5219 є фейком, а прес-служба Міненерговугілля на сайті відомства оприлюднила листа з тією ж датою, адресованого тому ж К.Комарову, але під іншим номером - №01/18-5219. У цьому листі йдеться про переговори з іншою метою.

"Міненерговугілля готове обговорити стан реалізації спільних проектів у сфері атомної енергетики, зокрема проекту щодо створення в Україні виробництва ТВЕЛ. Пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період із 9 по 12 липня 2018 року", - йдеться в листі №01/18-5219.

Міністр енергетики стверджує, що його відомство відправляло саме листа №01/18-5219, а не №01/1-5219, при цьому не безпосередньо до "Росатома" (який зазначений як адресат), а до Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

"Листа щодо переговорів було надіслано в МЗС 12 днів тому, він не відповідає тому листу, який оприлюднено в ЗМІ... Міністерство не поновлює, а завершує співпрацю (з "ТВЕЛ" - ІФ)", - сказав він на засіданні уряду в середу.

Як повідомлялося, до анексії Росією Криму Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії "ТВЕЛ". Було створено ПрАТ "Завод з виробництва ЯП", в якому українському держконцерну "Ядерне паливо" належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, "ТВЕЛ" - 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що завод уже в 2015 році мав розпочати виробництво ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих із неіржавкої сталі, в 2020 році - до виготовлення паливних порошків і пігулок. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву ПрАТ "Завод із виробництву ЯП" на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу. Водночас у річному звіті "ТВЕЛ" було заявлено, що компанія готова повернутися до реалізації проекту в Україні на колишніх умовах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА