Інтерфакс-Україна
20:59 10.07.2018

Міненерговугілля України пояснює можливі переговори з "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива планами китайської CNEIC викупити російську частку в проекті

3 хв читати
Міненерговугілля України пояснює можливі переговори з "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива планами китайської CNEIC викупити російську частку в проекті

Можливі переговори з російською компанією "ТВЕЛ" щодо заводу ядерного палива Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пояснює необхідністю тристороннього обговорення питання про викуп китайською China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) російської частки в проекті, повідомила прес-служба відомства.

"У червні 2018 року від керівництва CNEIC надійшло запрошення до тристоронніх переговорів щодо участі китайської сторони в реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України. Під час переговорів (із 9 по 12 липня у Брюсселі) планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій "ТВЕЛ", визначення першочергових кроків співпраці", - йдеться в повідомленні.

За даними Міненерговугілля, CNEIC може не лише викупити російську частку в проекті, а й забезпечити повне фінансування будівництва заводу.

У міністерстві також повідомляють про намір під час переговорів домагатися повернення "ТВЕЛ" передоплати, яку російська компанія отримала за виготовлення обладнання для майбутнього заводу (Україна внесла $5,2 млн такої передоплати - ІФ).

Напередодні українські ЗМІ оприлюднили листа за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика №01/1-5219 від 27 червня на адресу першого заступника гендиректора "Росатома" Кирила Комарова, в якому українське відомство відзначає необхідність відновити спільне з російським "ТВЕЛ" будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

"З огляду на наявний високий рівень кооперації у сфері атомної енергетики, перспективи для нарощування співпраці, а також необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту щодо створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період із 9 по 12 липня", - йшлося в оприлюдненому ЗМІ листі №01/1-5219.

У свою чергу міністр І.Насалик на засіданні Кабміну в середу заявив, що лист №01/1-5219 є фейком, а прес-служба Міненерговугілля на сайті відомства оприлюднила листа з тією ж датою, адресованого тому ж К.Комарову, але під іншим номером - №01/18-5219. У цьому листі йдеться про переговори з іншою метою.

"Міненерговугілля готове обговорити стан реалізації спільних проектів у сфері атомної енергетики, зокрема проекту щодо створення в Україні виробництва ТВЕЛ. Пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період із 9 по 12 липня 2018 року", - йдеться в листі №01/18-5219.

Міністр енергетики стверджує, що його відомство відправляло саме листа №01/18-5219, а не №01/1-5219, при цьому не безпосередньо до "Росатома" (який зазначений як адресат), а до Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

"Листа щодо переговорів було надіслано в МЗС 12 днів тому, він не відповідає тому листу, який оприлюднено в ЗМІ... Міністерство не поновлює, а завершує співпрацю (з "ТВЕЛ" - ІФ)", - сказав він на засіданні уряду в середу.

Як повідомлялося, до анексії Росією Криму Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії "ТВЕЛ". Було створено ПрАТ "Завод з виробництва ЯП", в якому українському держконцерну "Ядерне паливо" належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, "ТВЕЛ" - 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що завод уже в 2015 році мав розпочати виробництво ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих із неіржавкої сталі, в 2020 році - до виготовлення паливних порошків і пігулок. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву ПрАТ "Завод із виробництву ЯП" на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу. Водночас у річному звіті "ТВЕЛ" було заявлено, що компанія готова повернутися до реалізації проекту в Україні на колишніх умовах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова НКЦПФР вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів

Посівна-2025 на 8,7% випереджає минулорічну: посіяно 926 тис. га ярих зернових

Мита становлять значний ризик для майбутнього світової економіки - глава МВФ

"Ай Ломбард", "Ломбард Капитал", "Ломбард "Перший" та "Ломбард №1" отримали найбільшу виручку у 2024р

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА