Інтерфакс-Україна
11:53 16.07.2018

ДІЯРУ продовжила термін експлуатації блока №3 Рівненської АЕС на 20 років

2 хв читати
ДІЯРУ продовжила термін експлуатації блока №3 Рівненської АЕС на 20 років

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) продовжила термін експлуатації блока №3 Рівненської АЕС понад проектний період за результатами періодичної перевірки безпеки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення колегія інспекції затвердила на засіданні в Києві в понеділок.

Термін експлуатації блока продовжено на 20 років (до 11 грудня 2037 року) з умовою перевірки через 10 років.

За словами гендиректора станції Павла Павлишина, виконано повний комплекс робіт із перевірки та модернізації технічного стану всього обладнання, будівель і споруд. У рамках комплексної програми з підвищення безпеки виконано 74 із 75 запланованих заходів, ще один завершується. Отже, безпечна експлуатація понад проектний термін обґрунтована.

Це вже восьмий блок АЕС України, термін експлуатації якого продовжено. У грудні 2010 року ДІЯРУ продовжила терміни експлуатації блоків №1 і №2 Рівненської АЕС (на 20 років), у листопаді 2013 року - блока №1 Южно-Української АЕС (на 10 років), у грудні 2015 року - блока №2 ЮУАЕС (на 10 років), у вересні 2016 року - блока №1 Запорізької АЕС (10 років), у жовтні 2016 року - блока №2 ЗАЕС (на 10 років), у листопаді 2017 року - блока №3 ЗАЕС (на 10 років).

Як повідомлялося, проектний термін експлуатації блока №3 РАЕС завершився 11 грудня 2017 року, блок було виведено в довгостроковий ремонт. Очікується його підключення до мережі 4 серпня.

Рівненська АЕС розташована на північному заході Рівненської області в м. Вараші. На ній експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 МВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 МВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1000 МВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1000 МВт з 2004 року.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МХП на Сумщині в сезоні-2025 впроваджує органічну систему живлення на 15 тис. га

"Астарта" завершила весняну посівну-2025, засіяно 146 тис. га яровими культурами

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

До енергосистеми України 12 травня підключено один блок АЕС після ремонту – ексміністерка енергетики

Агропідприємства в 2025р. отримали 44,5 млрд грн за різними держпрограмами - Шмигаль

Україна може дуже швидко запровадити програму додавання 10% біоетанолу в бензини – директор А-95

Використання бензину з 5% біоетанолу поки обходиться без проблем, за винятком курйозних ситуацій – експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА