Інтерфакс-Україна
18:28 18.09.2024

Україна і Норвегія розпочали реалізацію двох спільних проєктів з ядерної безпеки

2 хв читати
Україна і Норвегія розпочали реалізацію двох спільних проєктів з ядерної безпеки

Ядерні регулятори України та Норвегії 2024 року розпочали реалізацію двох нових спільних проєктів, повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) у середу.

"Перший проєкт - NORM - це спільна робота над регламентом безпечного поводження з неядерними природними радіоактивними матеріалами", - зазначила ДІЯРУ в телеграм-каналі.

Зазначається, що цей комплексний проєкт охоплює широкий спектр аспектів, спрямованих на аналіз промислових підприємств, які генерують неядерні природні радіоактивні матеріали, проведення аналізу наявних недоліків у цій сфері в Україні. Результатом реалізації цього проєкту має стати розробка чотирьох нормативно-правових документів, які будуть застосовуватися в нашій державі.

Другий проєкт - ARGOS - передбачає передачу відповідного програмного забезпечення та проведення навчання українських фахівців з метою посилення системи аварійної готовності та реагування на радіаційні аварії. Проєкт перебуває на стадії реалізації: тривають навчання та налаштування програмного забезпечення.

"Хочу висловити велику подяку DSA (Норвезьке агентство з радіаційної та ядерної безпеки - ІФ-У), яке залишається одним з найбільш надійних наших партнерів, за постійну підтримку Держатомрегулювання, що є особливо важливим в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну", - заявив очільник ДІЯРУ Олег Коріков за результатами зустрічі з генеральним директором DSA Пером Страндом у середу під час 69 Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні.

Як поінформувала ДІЯРУ, історія співпраці Держатомрегулювання та DSA розпочалася 2014 року. Спільні проєкти ДІЯРУ та DSA, що були розпочаті після 24 лютого 2022 року, охоплюють, зокрема, такі напрями, як обстеження територій, що постраждали від ворожої військової окупації, та забезпечення обладнанням для радіаційної розвідки на раніше окупованих територіях.

Сторони також взаємодіють у розробці політики та процедур для відновлення регуляторного контролю над ядерними об'єктами, що постраждали від окупації та бойових дій, а також у сфері управління критичними знаннями, необхідними для захисту персоналу, населення та довкілля під час ядерних або радіаційних інцидентів, спричинених бойовими діями.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поки Путін зайнятий відправкою російських ніг для вторгнення в інші країни, він ставить росіян усередині країни на коліна економічно - Сибіга

Адвокати Порошенка заявили про фальсифікацію документів для санкцій проти нього

Латвія запроваджує заборону на купівлю нерухомості громадянами та юрособами РФ і Білорусі

Путін вдає, що пропонує послуги у припиненні війни на Близькому Сході, водночас відмовляючись припинити атаки по Україні - Сибіга

Порошенко наполягає на скасуванні указу про санкції проти нього, бо за 5 місяців не надані підстави

Рада припинила повноваження нардепа Довгого

Трамп у розмові з Путіним попросив його "розібратися з Росією", а не з Близьким Сходом

Більшість українців вважають санкції проти Порошенка спробою влади відволікти увагу від складної ситуації на фронті – КМІС

Єврокомісар Йоргенсен: заборона на імпорт росгазу за новими контрактами буде до кінця цього року, за довгостроковими – до кінця 2027р.

Єврокомісія ухвалила законодавчу пропозицію, яка дозволить відмовитися від росгазу та нафти в ЄС до кінця 2027р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА