Інтерфакс-Україна
18:11 26.07.2018

У СЦКК повідомляють про обстріл шламонакопичувача Торецького фенолзаводу, ймовірні пошкодження можуть призвести до екологічної катастрофи

2 хв читати
У СЦКК повідомляють про обстріл шламонакопичувача Торецького фенолзаводу, ймовірні пошкодження можуть призвести до екологічної катастрофи

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) повідомляє про обстріл з боку бойовиків шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу (Донецька обл.).

"Представники української сторони СЦКК 25 липня 2018 року виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача. Фахівці наразі не можуть оцінити пошкодження об'єкта", - зазначено в повідомленні СЦКК на сторінці операції об'єднаних сил у соцмережі Faceboоk у четвер.

Українська сторона СЦКК не виключає, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші, що "може призвести до потрапляння отруйної рідини в ґрунтові води і в подальшому в річку Кривий Торець" і спричинити масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області.

У СЦКК нагадують, що обидві сторони взяли на себе письмові зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню в районі проведення аварійно-відновлювальних робіт зі зміцнення шламонакопичувача в період з 10 липня до 1 серпня 2018 для гарантування безпечної роботи патрулів СММ ОБСЄ і всіх залучених фахівців.

"Однак перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи в регіоні, очевидно, не дуже хвилює ватажків збройних формувань РФ та їхнє кремлівське керівництво", - зазначено в повідомленні української сторони СЦКК.

Як повідомлялося, 19 липня українська сторона СЦКК повідомила, що для завершення аварійно-відбудовних робіт на пошкодженій дамбі одного з шламонакопичувачів Торецького фенольного заводу (Донецька обл.) потрібен ще як мінімум місяць, тоді як до закінчення гарантій перемир'я з боку бойовиків залишилося менше 10.

Торецький фенольний завод займається централізованою переробкою продуктів коксохімічного виробництва: фенольної, нафталінової та піридинової сировини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА