11:12 02.08.2018

Tesla отримала рекордний збиток у II кв., але Маск очікує швидкого виходу на прибутковий рівень

2 хв читати
Tesla отримала рекордний збиток у II кв., але Маск очікує швидкого виходу на прибутковий рівень

Американський виробник електромобілів і сонячних панелей Tesla Inc. знову завершив квартал із рекордним збитком, але його виручка перевищила прогнози, а засновник і глава компанії Ілон Маск заявив, що очікує переходу до прибутку незабаром.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, чистий збиток у квітні-червні збільшився до $718 млн, або $4,22 у розрахунку на акцію порівняно з $336 млн, або $2,04 на акцію, за аналогічний період роком раніше. Скоригований збиток (без урахування разових доходів і витрат) становив $520 млн, або $3,07 на акцію, проти $220 млн, або $1,33 на акцію, роком раніше.

При цьому виручка збільшилася на 44,4%, з $2,77 млрд до $4 млрд.

Аналітики, опитані FactSet, у середньому прогнозували скоригований збиток на рівні $2,88 на акцію при виручці у $2,77 млрд.

Під час телефонної конференції І.Маск підтвердив, що Tesla планує вийти на прибутковий рівень у другому півріччі та зафіксувати додатний грошовий потік. Він також запевнив акціонерів, що виробництво Model 3 відбувається згідно з планом, що попит на цей седан залишається високим і що Tesla не доведеться залучати капітал на ринку в найближчому майбутньому.

І.Маск говорив украй стримано і вибачився перед двома аналітикама, запитання яких він грубо перервав під час травневої телеконференції. CEO також відповів на низку запитань журналістів.

Грошовий потік з урахуванням капіталовкладень у II кварталі знову був від’ємним - $740 млн, однак показник значно поліпшився з I кварталу (мінус $1,06 млрд) і був більш позитивний, ніж розраховували аналітики ($900 млн).

У листі акціонерам за підсумками II кварталу Tesla повідомила, що планує збільшити випуск Model 3 до 6 тис. машин на тиждень на кінець серпня. У III кварталі з конвеєра зійдуть від 50 тис. до 55 тис. седанів Model 3. Також було підтверджено прогноз виробництва Model S і Model X - 100 тис. у 2018 році.

Компанія скоротила очікуваний у 2018 році розмір капвитрат - до $2,5 млрд з $3 млрд, оголошених у травні. У 2017 році капіталовкладення становили $3,4 млрд.

Котирування акцій Tesla на електронних торгах підскочили на 9,3%. Капіталізація компанії за останні 12 місяців скоротилася на 13,3%, до близько $50 млрд. Американський фондовий індекс Standard & Poor's 500 за цей період підвищився на 13,6%.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аналітики Raiffeisen з урахуванням передвиборчих розкладів очікують нову програму України з МВФ на $ 6-8 млрд до кінця 2019 р.

ФДМ очікує призначення радників із приватизації на найближчому засіданні Кабміну

Суди Нідерландів та Люксембургу відхилили апеляції "Газпрому" щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Верховний Суд відхилив скаргу "Укрзалізниці" на рішення про передання Промінвестбанком кредитних договорів з УЗ VR Global Partners

Мінінфраструктури оголосило конкурс із реконструкції старого й будівництва нового вантажного термінала в аеропорту "Бориспіль"

Україна знову закликає РФ до якнайшвидших переговорів про транзит газу на умовах ЄС - виконавчий директор "Нафтогазу"

Мінінфраструктури має намір незабаром оголосити тендер на проектування ЗПС у Дніпрі

Заступник глави МЗС України попереджає про ризики невиплати "Татнафті" $ 112 млн за рішенням міжнародного арбітражу

Данія надала перший дозвіл трубі Baltic Pipe, якою Польща хоче знизити залежність від "Газпрому"

НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 8% до кінця 2021 року за базовим сценарієм

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА