Інтерфакс-Україна
14:01 06.08.2018

Закупівлі санітарних "Богдан-2251" за ДОЗ у 2017 році дали змогу підвищити укомплектованість ЗСУ санітарно-евакуаційною технікою більше ніж на 20%

2 хв читати
Закупівлі санітарних "Богдан-2251" за ДОЗ у 2017 році дали змогу підвищити укомплектованість ЗСУ санітарно-евакуаційною технікою більше ніж на 20%

Закупівлі за держоборонзамовленням (ДОЗ) санітарних "Богдан-2251" для ЗСУ у 2017 році дали змогу підвищити укомплектованість армії санітарно-евакуаційною технікою більше ніж на 20%, повідомляє прес-служба корпорації "Богдан" у понеділок із посиланням на дані офіційного представника Міністерства оборони.

Згідно з наведеними на сайті корпорації в понеділок даними головного військово-медичного управління (ГВМУ) Міноборони, закупівля 100 од. санітарних "Богдан-2251" за ДОЗ у 2017 році забезпечила збільшення укомплектованості санітарних рот і підрозділів ЗСУ санітарно-евакуаційною технікою з 55% до 76%.

Як зазначають у військовому відомстві, доукомплектацію медслужби ЗСУ санітарно-евакуаційною автотехнікою планується продовжити в 2018 році.

На першому етапі бойових дій на сході України, уточнюють в МОУ, поставки санітарно-евакуаційної техніки до армії забезпечувалися переважно приватними підприємствами під час здійснення мобілізаційних хвиль, а також у рамках зарубіжної гуманітарної допомоги.

У 2015-2016 роках до Збройних сил було поставлено медичну техніку типу "Саксон", БММ-4С, BURTEK, що значно підвищило потужності та відсоток укомплектованості медслужби ЗСУ, наголошується в повідомленні.

Санітарні "Богдан-2251" підвищеної прохідності на шасі GreatWall Wingle 5 створені з урахуванням сучасних вимог і передового досвіду надання долікарської допомоги військовослужбовцям. Кожен автомобіль дає змогу транспортувати до восьми поранених. Розробником і виробником "Богдан-2251", який покликаний замінити в українській армії морально та технічно застарілі УАЗ-3962 російського виробництва, виступає "дочка" АТ "АК "Богдан Моторс" - "АСЗ №2"(Черкаси).

Згідно з раніше озвученими корпорацією даними, Міністерство оборони замовило у корпорації "Богдан" 100 санітарних автомобілів. У квітні 2017 року військовим було передано першу партію техніки.

На початку року низка ЗМІ, зокрема американська The New York Times, озвучили інформацію про виявлені у частині поставлених до армії санітарних "Богдан-2251" технічні несправності.

Згідно з висновками спеціально створеної виробником комісії, причиною несправності став вихід із ладу паливної системи автомобіля через використання неякісного палива, а також порушення військовими умов експлуатації або регламенту сервісного обслуговування. Водночас корпорація "Богдан" спільно із замовником ухвалила рішення про підготовку заходів із модернізації санітарного "Богдан-2251" для потреб медслужби ЗСУ. У липні корпорація "Богдан" повідомила про завершення у співпраці з військовими медиками доробки санітарних автомобілів за замовленням Міністерства оборони і готується постачання партії оновлених "Богдан-2251" до зони проведення Операції об'єднаних сил (ООС).

Корпорація "Богдан" створена в лютому 2005 року з метою реалізації інвестпроектів, спрямованих на створення в Україні потужностей із виробництва транспортних засобів усіх типів. Корпорація побудувала автомобільні заводи в Черкасах потужністю 120-150 тис. легкових автомобілів і Луцьку потужністю 6 тис. автобусів і тролейбусів на рік.

У нових умовах корпорація "Богдан" також просуває на ринок спеціальну, зокрема санітарну, автотехніку для військових замовників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індекс українських акцій у Варшаві підскочив на 11,4% напередодні зустрічі у Лондоні щодо умов можливої угоди з РФ

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Закупівлі ЗСУ з держбюджету в березні зросли до 89,4 млрд грн, виплати військовим - до 92 млрд грн - Мінфін

Нацбанк України погодив продаж Ідея Банку Тігіпку

Зростання економіки в Україні в І кв.-2025 склало 1,1% - ІЕД

"Укрнафта" приєдналася до Глобального договору ООН

Майже 70 енергокомпаній в Україні отримали допомогу з Фонду підтримки енергетики обсягом EUR1,2 млрд – Міненерго

"Укрнафта" готова подати в суд за відхилення на конкурсі її пропозиції з будівництва майже 70 МВт потужності – голова комісії

МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП у 2025р до 2,8%, для України підтвердив 2%

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА