Інтерфакс-Україна
16:29 27.08.2018

Україна оскаржила рішення СОТ про обмеження експорту в РФ залізничного обладнання

2 хв читати
Україна оскаржила рішення СОТ про обмеження експорту в РФ залізничного обладнання

Україна подала апеляцію на рішення групи експертів Світової організації торгівлі (СОТ) щодо спору з РФ про обмеження на постачання до РФ залізничних вагонів і стрілочних переводів, повідомляється на сайті СОТ у понеділок.

Як повідомлялося, експертна група СОТ наприкінці липня поточного року, згідно з поширеним звітом організації, відхилила ключові вимоги України в рамках спору з РФ про постачання залізничного обладнання, зокрема вимогу визнати системність порушень з боку Росії.

Експертна група дійшла висновку, що докази не свідчать про те, що Росія вживала заходів щодо обмеження імпорту продукції з України як загалом, так і стосовно залізничного обладнання зокрема.

Експерти СОТ також визнали неможливість сертифікуючого в РФ органу проводити інспекції зазначеної продукції в Україні з квітня 2014 по грудень 2016 року, внаслідок чого не було продовжено чинні сертифікати.

При цьому експертна група погодилася з Україною, що, видавши 14 приписів про призупинення сертифікатів відповідності, Росія застосувала дискримінаційні умови доступу до ринку для українських виробників порівняно з російськими та європейськими.

Крім цього, група визнала порушення Росією своїх зобов'язань, коли вона не визнала сертифікатів, виданих в інших країнах Митного союзу.

Україна подала позов до СОТ у жовтні 2015 року, вважаючи, що Росія з 2013 року необґрунтовано впроваджувала обмеження на постачання українських вагонів, анулюючи відповідні сертифікати. На думку заявника, обмеження стосувалися продукції Крюківського вагонобудівного заводу (Полтавська обл.), Дніпропетровського стрілочного заводу, "Азовзагальмашу" (Донецька обл.) і Харківського машинобудівного заводу "ФЕД", у зв'язку з чим експорт з України товарів "групи 86" (згідно з УКТ ЗЕД) скоротився з $1,7 млрд у 2013 році до $51 млн у січні-липні 2015 року.

У позові зазначалося, що Україна неодноразово, але безуспішно намагалася вирішити питання на рівні відповідних комітетів організації торгівлі, у зв'язку з чим вдалася до процедури врегулювання спорів у СОТ.

Представник Мінекономрозвитку РФ раніше пояснював, що обмеження були пов'язані з проблемами із сертифікацією української продукції. Позиція російської сторони полягає в тому, що РФ діє у повній відповідності до правил СОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА