Інтерфакс-Україна
14:26 06.09.2018

Національний банк підвищив облікову ставку до 18%

1 хв читати
Національний банк підвищив облікову ставку до 18%

Національний банк України (НБУ) підвищує з 7 вересня облікову ставку на 0,5 процентного пункту (п.п.) - до 18% річних для приведення рівня інфляції в межі цільового діапазону наприкінці 2019 року, повідомив глава НБУ Яків Смолій.

"Незважаючи на впевнене зниження інфляції з початку року, реалізація серії ризиків може в подальшому бути перепоною для цієї тенденції", - сказав він на брифінгу в четвер.

"Проведення більш жорсткої монетарної політики надасть можливість нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію у межі цільового діапазону наприкінці 2019 року і досягти середньострокової мети 5% у 2020 році", - зазначив Я.Смолій.

Це вже шосте рішення про підвищення облікової ставки. НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року і до 17,5% річних з 13 липня.

В останній раз центробанк знижував облікову ставку - до 12,5% із 13% річних - 26 травня 2017 року. До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% з 14% річних, що була встановлена 28 жовтня 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Видатки загального фонду держбюджету у жовтні-2025 зросли на 10,7% до жовтня-2024 - Мінфін

Ощадбанк продовжив строк дії платіжних карток до 30 червня 2026 року

Чистий прибуток банків України за 9 міс.-2025 року зріс на 1,9% – до 119,4 млрд грн

Трамп поки що не має наміру скасовувати санкції проти нафтових компаній із РФ

Україна наразі не експортує е/е після значних пошкоджень ТЕС і ГЕС ворожими атаками – Міненерго

Вступ в ЄС відкриває для бізнесу доступ до фінансування, але й несе ризики, - топменеджер "Метінвесту"

МВФ відзначає прогрес у реформі Держмитслужби, рекомендує оновити політику ротації і KPI митного оформлення

"Фокстрот" вводить опцію післяоплати під час отримання для доставки з Uklon Delivery

Українські акції, облігації та ВВП-варанти подорожчали на новинах про новий мирний план

ТОВ "Три О" оскаржує державну реєстрацію ТОК Gulliver за АТ "Ощадбанк" і АТ "Укрексімбанк"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА