Інтерфакс-Україна
11:52 15.09.2018

Закінчення договору про транзит з Україною, невизначеність навколо Півнпотоку-2 створюють ризики для експорту газу з РФ – ЦБ Росії

2 хв читати
Закінчення договору про транзит з Україною, невизначеність навколо Півнпотоку-2 створюють ризики для експорту газу з РФ – ЦБ Росії

Експорт газу з РФ може опинитися в зоні ризику, попереджає Банк Росії в традиційній доповіді про грошово-кредитну політику.

У другому кварталі 2018 р. експорт газу зростав високими темпами (+10%), нагадує ЦБ. Розширення поставок "повністю забезпечувалося за рахунок Європи на тлі збільшення споживання і зменшення видобутку в ЄС у січні-травні 2018 року", – наголошується в доповіді.

"Водночас близько половини російського газу в Європу в 2017 р. надходило транзитом через територію України. Закінчення договору про транзит наприкінці наступного року і невизначеність, пов'язана з альтернативним трубопроводом Північний потік – 2", створюють ризики для експорту природного газу надалі", – йдеться в документі.

"Газпром" у 2018 році б'є рекорди експорту в Європу, причому зростання поставок фіксувалося не тільки в холодні місяці. За підсумками року експорт у далеке зарубіжжя може вийти за межі річних контрактних кількостей (205,3 млрд куб. м)", зазначав наприкінці червня керівник "Газпрому" Олексій Міллер. "Досягнення максимального рівня річних контрактних кількостей за всіма експортними контрактами сумарно – це, без сумніву, нова система координат", – наголосив глава "Газпрому".

"Думаю, що рубіжним періодом можна назвати межу 2019 і 2020-го року. 31 грудня 2019 року – 1 січня 2020 року. Саме на цей період у нас з вами припадає закінчення терміну дії контракту на постачання газу в Україну, закінчується контракт на транзит через територію України (...) У березні 2020 року закінчується газотранспортна угода щодо "Ямал-Європа" (польська ділянка). Планові цифри введення "Північного потоку-2" – кінець 2019 року, введення в експлуатацію першої і другої нитки "Турецького потоку" – кінець 2019 року, початок постачань газу до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" – 20 грудня 2019 року. Я думаю, що можна погодитися, що це рубіжний період", – зазначив О.Міллер.

США погрожують санкціями учасникам "Північного потоку-2", вважаючи його шкідливим для конкуренції на європейському енергетичному ринку та потенційною політичною "зброєю". Можливість санкційного тиску на проект будівництва газопроводу підтвердив цього тижня під час візиту до Москви голова Міненерго США Рік Перрі. Росія заперечує політичну складову в проекті, називаючи його виключно комерційним і вигідним для європейських споживачів, звинувачуючи, у свою чергу, Вашингтон у використанні санкційного механізму в бізнес-цілях – для просування СПГ зі США на ринок Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА