15:20 17.09.2018

Облікову ставку можуть підвищити за посилення проінфляційних ризиків - НБУ

2 хв читати
Облікову ставку можуть підвищити за посилення проінфляційних ризиків - НБУ

Члени комітету з монетарної політики Національного банку України (НБУ) одноголосно готові підвищувати облікову ставку за посилення проінфляційних ризиків, повідомляється у вересневому протоколі засідання комітету.

"Усі члени комітету з монетарної політики погодилися, що у разі загострення ситуації на зовнішніх ринках і/або реалізації інших проінфляційних ризиків Національний банк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для забезпечення зниження інфляції до встановлених цілей на прийнятному тимчасовому проміжку", - йдеться в протоколі.

Правління НБУ за підсумками засідання 6 вересня прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18% з 17,5%. Це рішення підтримали вісім із десяти членів комітету.

За оцінкою членів комітету, які проголосував за підвищення облікової ставки до 18%, таке рішення підтвердить послідовність монетарної політики, за якої центробанк реагує на зміни в оцінці ризиків, реалізація яких в майбутньому може поставити під загрозу досягнення мети щодо інфляції в прогнозовані терміни. Водночас підвищення облікової ставки більш ніж на 50 б. п. є надмірним, враховуючи певний прогрес у співпраці з Міжнародним валютним фондом, зокрема прибуття його місії до Києва.

При цьому, за їхньою оцінкою, відчутніше підвищення облікової ставки, ніж у попередні рази, в умовах не настільки відчутного посилення проінфляційних ризиків може створити враження, що мета рішення - не зниження інфляції до цільового рівня, а захист певного рівня обмінного курсу.

Члени комітету також зазначили, що підвищення облікової ставки призводить до короткострокового поліпшення показників платіжного балансу через збільшення припливу капіталу. Водночас це створює певні ризики у більш тривалій перспективі, оскільки підвищує вартість кредитування для експортерів.

Двоє членів комітету виступили за підвищення облікової ставки до 18,5%.

На їхню думку, існують ризики різкого погіршення ситуації на світових ринках з ростом панічних настроїв. З урахуванням цього НБУ має провадити проактивну монетарну політику і вдатися до більш значного підвищення ставки для зменшення вразливості економіки України до зовнішніх шоків.

Як повідомлялося, НБУ з 7 вересня 2018 року підвищив облікову ставку на 0,5 процентного пункту (п.п.) - до 18% річних для приведення рівня інфляції в межах цільового діапазону наприкінці 2019 року.

Це вже шосте рішення про підвищення облікової ставки. НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року і до 17,5% річних з 13 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія схвалила запропонований Києвом план, необхідний для початку фінансування ЄС чотирирічного Ukraine Facility у розмірі EURO50 млрд

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 серпня 2024 р.

Польська інспекція забракувала 7,13 тонни українського морозива

Кабмін зняв з експортерів е/е зобов'язання сплати 80% прибутку від експорту "ГарПоку"

Бюджет оборонних закупівель коштом держбюджету у 2024 році становить $6 млрд - Камишін

Кабмін спрощує умови для імпорту Україною електроенергії

ЄС може виділити Україні EUR1,5 млрд у квітні та EUR1,9 млрд у травні за Ukraine Facility

Графіки відключень е/е тривають у Харківській області, у денні години в енергосистемі профіцит - Міненерго

ЄС виділяє EUR121 млн на докапіталізацію ЄБРР для збільшення допомоги Україні

"Енергоатом" і Westinghouse розпочали проєкт будівництва ХАЕС-5,6 за технологією АР1000

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА