15:42 10.10.2018

Росія знищує кримські виноградники Судацької долини - МінТОТ

2 хв читати
Росія знищує кримські виноградники Судацької долини - МінТОТ

 Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) заявляє, що Росія знищує виноградники Судацької долини на південно-східному узбережжі окупованого Кримського півострова.

"Дії окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові", - йдеться в повідомленні прес-служби МінТОТ у середу.

Зазначається, що за результатами спеціальної обробки даних з відкритих джерел та космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судацької долини.

Згідно з повідомленням міністерства, станом на 2012 рік площа виноградників Судацької долини становила 743,9 га. Після анексії Криму площа виноградників різко скоротилася на 46% і нині становить 397,8 га.

Причинами цього є залісення виноградників (заросли деревами та кущами) -17,4 га; занедбані ділянки (не обробляються) - 17,6 га; викорчувано виноградників - 59,4 га; прорідження (зменшилася кількість кущів винограду) - 251,7 га.

"Одними з основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема це: незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури та прокладення доріг на території виноградників, низький контроль окупаційної влади за землевпорядкуванням", - вважають у МінТОТ.

Також у міністерстві відзначають загальну динаміку скорочення площ плодоносних виноградників у Криму за час окупації півострова. Станом на 1 січня 2013 року їх площа становила 20,5 тис. га, а у 2017 році - 14,1 тис. га, що на 30% менше.

"Дії РФ у цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з її природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території", - йдеться в повідомленні.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Галнафтогаз" поки не бачить можливих варіантів утримання мереж АЗС в окупованому Криму

Ощадбанк виграв у міжнародному арбітражі у РФ $1,3 млрд компенсації збитків через анексію Криму

ДТЕК очікує рішення арбітражу в Гаазі за втраченими в Криму активами не раніше 2020 року

МінТОТ відзначає зменшення входження до окупованого Криму суден під іноземними прапорами

ВТБ Банк (Україна) оскаржив стягнення з РФ $140 млн за рішенням Гаазького арбітражу за "кримським" позовом екс-голови ПриватБанку

Roshen попереджає: продукція корпорації, що опинилася в окупованому Криму, не придатна до вживання

Суд ухвалив видати виконавчий лист на стягнення з РФ $140 млн за рішенням Гаазького арбітражу щодо "кримського" позову екс-голови ПриватБанку

Верховний Суд отримав скарги на визнання в Україні рішення Гаазького арбітражу по активам в Криму й арешт акцій "дочок" росбанків

Проект держбюджету-2019 передбачає скорочення на 8,2% видатків на МінТОТ

ДТЕК готує позов до РФ щодо втрачених у Криму активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА