16:00 16.10.2018

Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки - НБУ

2 хв читати
Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки - НБУ

Впровадження в Україні системи миттєвих платежів може знизити інтерес до перерахування коштів між платіжними картками, вважає заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України (НБУ) Наталія Лапко.

"Зараз ми переходимо на стандарт ISO 20022, який є основою для миттєвих платежів, і на стандарт IBAN (від international bank account number), що надає можливість вказувати один реквізит, як зазначається в усьому світі...Ми до цього йдемо, попереду багато змін, і картка , яка зараз є платіжним інструментом, скоро може стати не таким прогресивним інструментом, переказ з рахунку на рахунок може її вижити", - сказала вона під час "круглого столу", організованого "Фінансовим клубом" у Києві у вівторок.

Н.Лапко нагадала, що стандартом ISO 20022 передбачає можливість відстежувати проходження платежу на кожному його етапі.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці 2016 року запустив проект з переведення української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт ISO 20022. Згідно з планом проекту, остаточний перехід заплановано на жовтень 2019 року.

Крім того, НБУ разом з Незалежною асоціацією банків України в травні поточного року розпочав напрацювання спільних підходів щодо імплементації українськими банками основних положень міжнародних стандартів ISO 13616 (International bank account number, IBAN) та ISO 9362 (Business identifier code, BIC).

До 2020 року використання IBAN буде обов'язковим для всіх клієнтів банків при здійсненні грошових переказів як у національній, так і іноземній валютах.

За даними Нацбанку, частка безготівкових платежів за перше півріччя 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 4,5 п.п. - до 43,8%, за кількістю - на 2,7 п.п., до 77,4%.

Загалом з початку року здійснено 1,423 млрд безготівкових операцій в мережі інтернет з використанням мобільного банкінгу, а також системи e-commerce (приріст до першого півріччя 2017 року - 34,9%) на 572,5 млрд грн (+ 64,5%).

Левову частку в загальному обсязі безготівкових платежів становили операції в мережі інтернет 36,4% (у кількості операцій - 38,6%), ще 29,9% (51,7%) - операції у торгових мережах, 31,1% (7 , 9%) - операції з переказу коштів між картками і 2,6% (1,9%) операції з використанням пристроїв самообслуговування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розповів керівництву ХДС і "Союз 90/Зелених" про кроки досягнення економічного зростання в Україні

АМКУ пропонує Кабміну втричі збільшити плату за подання скарг

НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня

Рентабельність капіталу українських банків у 2019 р. значно перевищить 20% -

ЄС виділив EUR29,5 млн на експертну підтримку податкової та митної реформи в рамках EU4PFM

"Нафтогаз" виплатив $500 млн отриманого під гарантії Світового банку кредиту

НБУ вважає за доцільне ініціювати нову довгострокову програму співпраці з МВФ до завершення поточної програми stand-by

"Нова пошта" у 2020 році планує розпочати будівництво інноваційного термінала в Дніпрі

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" контракт на "своп" газу замість транзиту як запасний варіант

Коломойський ініціює зупинення спору з НБУ в Швейцарії на базі рішення Печерського райсуду Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА