16:00 16.10.2018

Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки - НБУ

2 хв читати
Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки - НБУ

Впровадження в Україні системи миттєвих платежів може знизити інтерес до перерахування коштів між платіжними картками, вважає заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України (НБУ) Наталія Лапко.

"Зараз ми переходимо на стандарт ISO 20022, який є основою для миттєвих платежів, і на стандарт IBAN (від international bank account number), що надає можливість вказувати один реквізит, як зазначається в усьому світі...Ми до цього йдемо, попереду багато змін, і картка , яка зараз є платіжним інструментом, скоро може стати не таким прогресивним інструментом, переказ з рахунку на рахунок може її вижити", - сказала вона під час "круглого столу", організованого "Фінансовим клубом" у Києві у вівторок.

Н.Лапко нагадала, що стандартом ISO 20022 передбачає можливість відстежувати проходження платежу на кожному його етапі.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці 2016 року запустив проект з переведення української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт ISO 20022. Згідно з планом проекту, остаточний перехід заплановано на жовтень 2019 року.

Крім того, НБУ разом з Незалежною асоціацією банків України в травні поточного року розпочав напрацювання спільних підходів щодо імплементації українськими банками основних положень міжнародних стандартів ISO 13616 (International bank account number, IBAN) та ISO 9362 (Business identifier code, BIC).

До 2020 року використання IBAN буде обов'язковим для всіх клієнтів банків при здійсненні грошових переказів як у національній, так і іноземній валютах.

За даними Нацбанку, частка безготівкових платежів за перше півріччя 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 4,5 п.п. - до 43,8%, за кількістю - на 2,7 п.п., до 77,4%.

Загалом з початку року здійснено 1,423 млрд безготівкових операцій в мережі інтернет з використанням мобільного банкінгу, а також системи e-commerce (приріст до першого півріччя 2017 року - 34,9%) на 572,5 млрд грн (+ 64,5%).

Левову частку в загальному обсязі безготівкових платежів становили операції в мережі інтернет 36,4% (у кількості операцій - 38,6%), ще 29,9% (51,7%) - операції у торгових мережах, 31,1% (7 , 9%) - операції з переказу коштів між картками і 2,6% (1,9%) операції з використанням пристроїв самообслуговування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна пропонує замовникам з ЄС оренду 12 млрд куб. м у ПСГ в умовах загрози припинення транзиту з РФ

Реальна зарплата майбутніх керівників податкової і митної служб становитиме 60-70 тис. грн

"Укроборонпром" передав ЗСУ понад 420 од. нових, модернізованих і відремонтованих ОВТ, зокрема броне- і авіатехніку, артсистеми та засоби ППО

"Укрзалізниця" планує придбати у КВБЗ пасажирські вагони габариту RIC для міжнародного сполучення

VR Capital вивчає можливості інвестування у вітроенергетику України

ICU розраховує до кінця року запустити в Житомирі завод із переробки несортованих ТПВ за інноваційною технологією

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА