Інтерфакс-Україна
17:35 22.10.2018

Програма stand-by сприятиме макрофінансовій стабільності в Україні

4 хв читати
Програма stand-by сприятиме макрофінансовій стабільності в Україні

Затвердження програми stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) сприятиме макрофінансовій стабільності та стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Затвердження нової програми має дуже велике значення для макрофінансової стабільності. Крім безпосередньо фінансування від МВФ, Україна зможе отримати доступ до фінансування Світового банку та ЄС, а також спробувати здійснити запозичення на зовнішньому ринку. Це дасть можливість пройти великі виплати за зовнішніми боргами в 2019 році", - сказав головний економіст Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов.

Директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін вважає, що продовження співпраці з МВФ дасть змогу зберегти курсову стабільність до кінця року на рівні 28,5 грн/$1, а також дозволить зберегти курсову стабільність на 2019 рік. "Це також є гарним орієнтиром для інвесторів, які завжди з хвилюванням очікують інформації про продовження співпраці країни з МВФ", - додав він.

Начальник управління фінансового планування Укргазбанку Віктор Пастернак зазначив, що нова програма з МВФ сприятиме наповненню золотовалютних резервів і надасть позитивного імпульсу валютному ринку. "Такі домовленості дають позитивний сигнал усім міжнародним інвесторам, оскільки виключають можливість потенційного дефолту та свідчать про довіру з боку ключових міжнародних фінансових організацій. Тим паче, варто зазначити, що програма розрахована, зокрема, на рік виборів", - додав він.

Начальник відділу роботи з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько зазначив, що транш МВФ дасть можливість рефінансувати пікові виплати за держборгом у першій половині 2019 року й таким чином позитивно позначиться на курсі гривні в середньостроковій перспективі. "Золотовалютні резерви вже зараз покривають менше ніж три місяці імпорту. Без фінансування МВФ золотовалютні резерви навесні 2019 року знизилися б до критичних значень", - додав він.

За оцінкою А.Приходька, співпраця з МВФ позитивно позначиться на привабливості суверенного боргу на міжнародних ринках капіталу, що дозволить країні вийти на ринок євробондів.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що домовленість про нову програму з МВФ у короткостроковому періоді може надати психологічну підтримку курсу гривні, проте до кінця року курс нацвалюти наближатиметься до прогнозного показника середньорічного курсу гривні, закладеного в держбюджет-2018, - 29,3 грн/$1.

"Домовленості МВФ з українською владою про нову програму stand-by істотно не позначаться на курсі гривні. Вважаю, курс плавно знижуватиметься до кінця року до 29-29,3 грн/$1", - сказав він.

Банкір вважає, що відновлення співпраці з МВФ стане позитивним знаком для інвесторів, однак до завершення президентських виборів вони навряд чи нарощуватимуть інвестиції в країну. "До інавгурації президента, яка відбудеться не раніше ніж у травні наступного року, інвестори займуть вичікувальну позицію", - сказав він.

Експерти вважають, що НБУ як мінімум до завершення виборів збереже обов'язковий продаж валютної виручки.

Як зазначив О.Блінов, затвердження програми МВФ не означатиме автоматичного швидкого ослаблення валютних обмежень або ж пом'якшення монетарної політики: "По-перше, затвердження нової програми для України - це лише початок вирішення великого завдання рефінансування зовнішнього боргу в 2019-2021 рр., а не її завершення. По-друге, через попередні зволікання у здійсненні реформ і рефінансуванні зовнішнього боргу Україна не накопичила запасу міцності, який давав би можливість різко послаблювати обмеження. По-третє, Україна входить у сезон подвійних виборів, протягом якого спокій фінансових ринків може порушуватися неекономічними факторами. По-четверте, занепокоєння викликає активне зростання торговельного дефіциту та ризики прискорення цієї тенденції".

Я.Кабін дотримується аналогічної точки зору: "На нашу думку, поки що НБУ не робитиме жодних кроків у бік відмови від норми обов'язкового продажу валютної виручки або ще більшої лібералізації валютного ринку. З огляду на політичні ризики у 2019 році в рамках президентських і парламентських виборів різкі зміни в цьому напрямі не робитимуться", - сказав він.

В.Кравець також вважає, що НБУ збереже обов'язковий продаж валютної виручки у 2019 році: "Обов'язковий продаж валюти збережеться у 2019 році - як мінімум, до завершення виборів, у зв'язку з високими політичними ризиками", - сказав він.

А.Приходько зазначив, що на динаміку валютної лібералізації та зміну норми обов'язкового продажу валютної виручки впливатиме комплекс факторів, що формують сальдо валютної пропозиції та попиту в українській відкритій економіці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА