Інтерфакс-Україна
13:01 26.10.2018

Маріупольський морпорт перейшов на чотириденний робочий тиждень через дії Росії в Азовському морі - Омелян

2 хв читати
Маріупольський морпорт перейшов на чотириденний робочий тиждень через дії Росії в Азовському морі - Омелян

Маріупольський морський торговельний порт перейшов на чотириденний робочий тиждень через постійні зупинки російською стороною українських та іноземних суден в Азовському морі, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі "https://www.radiosvoboda.org/Радіо Свобода".

"Ми бачимо, що вантажопотік у двох морських портах скоротився з часу російських військових дій на сході України з 2014 року майже вдвічі. Маріупольський порт був змушений перейти на чотириденний робочий тиждень. Ми бачимо постійні зупинки українських та іноземних суден в Азовському морі, Керченській протоці, аж до того, що судновласники зазнають збитків через простій суден. Це близько 15-50 тис. доларів на добу", - зазначив міністр.

За його словами, середній час затримки суден досягає понад 30 годин, що завдає збитків не лише Україні, а й європейським платникам податків, оскільки продукція з цих портів йде на ринки Європи.

В.Омелян наголосив, що українські порти вже отримали понад мільярд грн збитків через дії Росії в Азовському морі.

Як повідомлялося, у вересні президент України Петро Порошенко заявив, що розраховує на санкції щодо Росії за перешкоджання українському судноплавству в Азовському морі, якщо Москва не припинить протиправні дії.

Як повідомлялося, 10 липня Мінінфраструктури України повідомило, що спеціальні підрозділи РФ з 29 квітня необґрунтовано та безпідставно збільшили кількість оглядів суден, що прямують в порти України через Керченську протоку, незалежно від прапора судна.

"Загалом у період з 29 квітня до 9 липня 2018 року Російська Федерація затримала для огляду 93 судна. У результаті таких оглядів судна простоюють від кількох годин до кількох днів. Судновласники зазнають невиправдано значних витрат", - цитує прес-служба заступника міністра інфраструктура Юрія Лавренюка.

21 червня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що одним з інструментів відновлення контролю в Азовському морі є позов до Міжнародного арбітражу в рамках Конвенції ООН з морського права, в рамках якого Київ розраховує отримати компенсацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА