15:51 01.10.2024

Протоієрей ПЦУ: У День Покрови Пресвятої Богородиці ми збираємося в храмі, щоб відчути підтримку один одного

2 хв читати

Сенс свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке православні християни святкують 1 жовтня, у тому, щоб, зібравшись у храмі, відчути підтримку один одного і Бога, Божої матері, повідомив протоієрей Православної церкви України (ПЦУ) Михайло Омелян.

"Якщо подивитись в історію свята, то Богородиця з'явилася святому Андрію та його учню Епіфанію саме під час богослужіння. І цей меседж, що ми збираємося всі разом у храмі, саме тоді, коли явилася Богородиця, це і є сенсом свята. Зібратися разом, підтримати один одного і відчути ось цю підтримку, яку людина дає людині і Бог, Божа матір людині... Сенс свята показує, що, сподіваючись на Божу матір, кожна людина може здобути і особисту перемогу, і загальнодержавну", - сказав він у коментарі "Інтерфакс-Україна".

За словами протоієрея, традиційно це свято відзначається молитвою в храмі.

"Свято зазвичай відзначають у храмі молитвою. Тобто участь у богослужінні - це якраз і є проявом того, що віряни ринуть до храму, віряни причащаються в храмі, і вони вітають один одного з цим святом. Під час богослужіння будуть особливі піснеспіви, присвячені Божій матері. Ці піснеспіви розкриватимуть сенс і значення свята і, більше того, даватимуть і даруватимуть кожній людині під час випробувань надію", - сказав він.

Протоієрей зазначив, що з давніх-давен це свято було дуже важливим для українців.

"Для українського народу свято Покрови Пресвятої Богородиці є дуже особливим тим, що воно вирізняється молитовністю і благочестям наших вірян. Це не тільки релігійне свято, а й історичне. Воно пов'язане з боротьбою і захистом нашої свободи, нашої незалежності, захистом православної віри і української церкви", - зазначив він.

Цього дня в Україні святкують також День захисників і захисниць України. Протоієрей зазначив, що історично для захисників України був важливим символ Богородиці.

"Ми знаємо, що в козаків, окрім усього, що вони будували, мав бути храм саме на честь Покрови Пресвятої Богородиці, тому що вони особливо шанували Богородицю. І в ХХ ст. козацькі традиції наслідували борці за Незалежність України. Це, наприклад, армія УНР та УПА. І якщо почитати історичні відомості, то офіційним днем створення УПА було якраз свято Покрови Пресвятої Богородиці", - сказав він.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Умєров взяв участь у засіданні з представниками країн групи Е5, Нордично-Балтійської вісімки, Нідерландів, ЄС та НАТО

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА