Інтерфакс-Україна
15:51 01.10.2024

Протоієрей ПЦУ: У День Покрови Пресвятої Богородиці ми збираємося в храмі, щоб відчути підтримку один одного

2 хв читати

Сенс свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке православні християни святкують 1 жовтня, у тому, щоб, зібравшись у храмі, відчути підтримку один одного і Бога, Божої матері, повідомив протоієрей Православної церкви України (ПЦУ) Михайло Омелян.

"Якщо подивитись в історію свята, то Богородиця з'явилася святому Андрію та його учню Епіфанію саме під час богослужіння. І цей меседж, що ми збираємося всі разом у храмі, саме тоді, коли явилася Богородиця, це і є сенсом свята. Зібратися разом, підтримати один одного і відчути ось цю підтримку, яку людина дає людині і Бог, Божа матір людині... Сенс свята показує, що, сподіваючись на Божу матір, кожна людина може здобути і особисту перемогу, і загальнодержавну", - сказав він у коментарі "Інтерфакс-Україна".

За словами протоієрея, традиційно це свято відзначається молитвою в храмі.

"Свято зазвичай відзначають у храмі молитвою. Тобто участь у богослужінні - це якраз і є проявом того, що віряни ринуть до храму, віряни причащаються в храмі, і вони вітають один одного з цим святом. Під час богослужіння будуть особливі піснеспіви, присвячені Божій матері. Ці піснеспіви розкриватимуть сенс і значення свята і, більше того, даватимуть і даруватимуть кожній людині під час випробувань надію", - сказав він.

Протоієрей зазначив, що з давніх-давен це свято було дуже важливим для українців.

"Для українського народу свято Покрови Пресвятої Богородиці є дуже особливим тим, що воно вирізняється молитовністю і благочестям наших вірян. Це не тільки релігійне свято, а й історичне. Воно пов'язане з боротьбою і захистом нашої свободи, нашої незалежності, захистом православної віри і української церкви", - зазначив він.

Цього дня в Україні святкують також День захисників і захисниць України. Протоієрей зазначив, що історично для захисників України був важливим символ Богородиці.

"Ми знаємо, що в козаків, окрім усього, що вони будували, мав бути храм саме на честь Покрови Пресвятої Богородиці, тому що вони особливо шанували Богородицю. І в ХХ ст. козацькі традиції наслідували борці за Незалежність України. Це, наприклад, армія УНР та УПА. І якщо почитати історичні відомості, то офіційним днем створення УПА було якраз свято Покрови Пресвятої Богородиці", - сказав він.

ОСТАННЄ

Україна все ще розглядає Ватикан як можливе місце зустрічі делегацій України та РФ - Сибіга

Сибіга: Стратегія Росії - домогтися, щоб США вийшли з переговорного процесу

РФ вже тиждень формулює свій "меморандум" у відповідь на потребу припинити вогонь, потрібні санкції - Зеленський

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару по Одеському порту збільшилась до 2 чоловік, поранених лишається 7

Кількість загиблих внаслідок ранкового авіаудару по Куп‘янську зросла до 2 - прокуратура

Жумаділов: Уряд ухвалив постанову, що дозволяє АОЗ укладати договори на логістичні, транспортні та митно-брокерські послуги

Буданов: Продовжуємо працювати, щоб повернути кожного полоненого

В рамках проєкту "Хочу к своим" до РФ виїхало 70 колаборантів – координаційний штаб

Сибіга про обмін: такі заходи зі критично важливі для подальшої роботи з відновлення миру

Зеленський: вже забезпечені 2/3 додаткового фінансування для виробництва артилерії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА