11:41 18.10.2021

ВАКС виправдав екс-міністра інфраструктури Омеляна у справі про зменшення портових зборів

2 хв читати
ВАКС виправдав екс-міністра інфраструктури Омеляна у справі про зменшення портових зборів

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив виправдувальний вирок колишньому міністрові інфраструктури Володимиру Омеляну, визнавши його невинуватим у виданні нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету.

"Оскільки суд встановив відсутність у діях обвинуваченого обов'язкових елементів складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 211 КК ... суд визнає обвинуваченого Омеляна невинуватим у вчиненні інкримінованого йому злочину, а висунуте обвинувачення - недоведеним ... Суд ухвалив ... Омеляна Володимира Володимировича визнати невинуватим у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 211 КК і виправдати у зв'язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення", - йдеться у вироку суду, оприлюдненому в понеділок.

Вирок може бути оскаржений в апеляційній палаті ВАКС.

Трансляція засідання відбувалася на YouTube-сторінці ВАКС.

Як повідомлялося, НАБУ і САП повідомили про підозру Омеляну в скоєнні незаконних дій, унаслідок яких держбюджет недоотримав 30,5 млн грн. Дії екс-чиновника кваліфіковано за ч.2 ст.211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, в грудні 2017 року колишній міністр видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів - адміністративний - є дохідною частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. У результаті рішення екс-чиновника про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету в 2018 році 30,4 млн грн. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети. Слідство стверджувало, що прийняте міністром рішення призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА