Інтерфакс-Україна
17:36 01.11.2018

Меркель заявляє, що розглядає "Північний потік-2" не так критично, як Київ і виступає за збереження транзитної ролі України

2 хв читати
Меркель заявляє, що розглядає "Північний потік-2" не так критично, як Київ і виступає за збереження транзитної ролі України

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляє, що розглядає проект "Північний потік-2" не так критично, як Київ і виступає за збереження транзиту газу територією України після 2019 року.

"Нам відомо, що Україна відхиляє проект. Я менш критично розглядаю цей проект і виступаю за те, щоб були гарантії в України, щоб Україна зберегла свою транзитну роль", - сказала вона на зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і главами парламентських фракцій і груп у четвер у Києві.

Вона зазначила, що переговори щодо "Північного потоку-2" ведуться і з Росією, і з Єврокомісією. "Йдеться про створення транзитного договору. Ми хочемо, щоб Україна залишилася важливою транзитною країною", - наголосила А.Меркель.

Канцлер зазначила, що крім "Північного потоку" є ще "Турецький потік". "Отже, газові потоки розширюються з боку Росії до Європейського Союзу, але це не означає, що ми хочемо відкинути транзитну роль України. Я думаю, що доходи від транзиту газу є надзвичайно важливими для бюджету України", - сказала вона.

А.Меркель наголосила, що стратегічну думку України в питанні "Північного потоку-2" Берлін "дуже серйозно сприймає". "Ми хочемо бачити Україну партнером з транзиту", - зауважила вона.

Перед цим голова Верховної Ради А.Парубій під час зустрічі закликав А.Меркель більш детально вивчити аргументи України проти будівництва газопроводу "Північний потік-2".

"Будівництво "Північного потоку-2" може внести розбалансованість і ризик для безпеки не лише України, але й всього європейського простору. І це позиція українського парламенту. Я просив би, щоб більш детально було вивчено аргументи української сторони", - сказав А.Парубій під час зустрічі з А.Меркель у четвер у Києві.

При цьому спікер закликав підтримати позицію українського парламенту щодо "Північному потоку-2".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА