12:15 07.11.2018

ВТБ Банк (Україна) має всі необхідні ресурси для продовження роботи і стабілізації ситуації - заява

3 хв читати
ВТБ Банк (Україна) має всі необхідні ресурси для продовження роботи і стабілізації ситуації - заява

ВТБ Банк (Україна), що зазнає труднощів із ліквідністю, заявляє про наявність усіх необхідних ресурсів та управлінського досвіду для продовження роботи і стабілізації ситуації.

"Наразі менеджмент банку робить усе можливе для розблокування діяльності установи в максимально стислі терміни. Наголошуємо, що активів кредитної організації з великим запасом вистачає для погашення всіх клієнтських зобов'язань. Тому просимо наших клієнтів зберігати спокій і підтримати банк у ситуації, що склалася", - йдеться в заяві фінустанови.

Як повідомлялося, днями Національний банк України (НБУ) заявив, що ВТБ Банк наразі зазнає труднощів через зниження обсягу ліквідності, що обумовлено і плановим згортанням діяльності, і рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів фінансової установи.

Як наголошується у заяві ВТБ Банку (Україна), до моменту розгляду відповідної апеляційної скарги рішення зазначеного суду позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна та активів. У результаті банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Києва 5 вересня вирішив накласти арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку. Це рішення було ухвалено через заяву про забезпечення позову про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Серед позивачів, зокрема, компанії "Аеробуд", "Крим Девелопмент", "Нива-тур", "УБК-Інвест", "Едельвейс-2000", ПП "Планета", "Приватофіс", "Приват ленд", "Дан-Панорама", "Санаторій Енергетик", КУА "Фінансовий капітал" і КУА "Фінансовий вектор".

Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку також заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Зазначений вище розгляд ініціювали позивачі проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ та України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) та відповідно до регламенту UNCITRAL.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом вжиття із серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їхнім інвестиціям в об'єкти нерухомості, що розташовуються в Криму, і врешті призвели до експропріації цих інвестицій.

Згідно з матеріалами справи, Гаазький арбітраж присудив позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR+1% складних відсотків щорічно.

ВТБ Банк (раніше - банк "Мрія") засновано в 1992 році. Його основним акціонером є ВАТ "Банк ВТБ" (РФ, 99,9959%).

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів ВТБ Банк посідав 22-е місце (8,033 млрд грн) серед 83 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА