Інтерфакс-Україна
19:28 14.11.2018

Глава комітету ВР з промполітики виступає за проведення МЕРТ спецрозслідування 25% -го зростання ввезення металу і вимагає ввести обмеження

2 хв читати
Глава комітету ВР з промполітики виступає за проведення МЕРТ спецрозслідування 25% -го зростання ввезення металу і вимагає ввести обмеження

Голова парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва (заступник лідера РПЛ з економічної політики) Віктор Галасюк вважає за необхідне провести спеціальне розслідування зростання імпорту в Україну чорних металів на 25%, виступаючи за введення попереджувальних обмежувальних заходів щодо поставок цієї продукції з Китаю, Туреччини, Росії та інших країн.

"Радикальна партія вимагає від уряду і Мінекономіки негайного проведення спецрозслідування щодо факту безпрецедентного 25-% зростання в цьому році імпорту в Україну чорних металів і виробів з них. Окрім того, нардепи наполягають на введенні запобіжних заходів захисту української металургії від хижацького імпорту з Китаю, Туреччини , Росії та інших країн", - повідомляється в прес-релізі комітету з промполітики з посиланням на В.Галасюка.

За його словами, закриття найбільших світових ринків і загострення боротьби за існуючі ринки збуту металопродукції - реальна загроза українській промисловості й економіці. При цьому імпорт чорних металів в Україні вже виріс на 25%, тому і сотні тисяч робочих місць в ГМК і суміжних галузях під ударом.

"Вимагаємо негайного вжиття заходів з метою запобігання зростанню імпорту металопродукції з Китаю, Туреччини, Російської Федерації та інших країн світу, які люто борються за нові ринки збуту своєї продукції. На часі також лобіювання доступу української металопродукції на зовнішні ринки, в тому числі, через експортно кредитне агентство", - зазначає В.Галасюк, підкреслюючи, що США, Канада, ЄС, Китай, ЄврАзЕС, Туреччина, окремі країни Африки та інші активно захищають внутрішній ринок металопродукції від імпорту, підвищуючи ввізне мито на 25% і вище.

"Уряди найбільших економік світу вживають всіх можливих і неможливих заходів для захисту власних виробників металу і металопродукції", - констатував В.Галасюк.

Як повідомлялося, з вересня 2016 року експортне мито на металобрухт було підвищено з EUR10 / тонна до EUR30 / тонна, а навесні 2018 року - до EUR42 / тонна, що дозволило ліквідувати критичний дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку і забезпечило безперебійну діяльність вітчизняних металургійних підприємств . З огляду на позитивні результати дії металургійного закону і виробничу необхідність підприємств, дію закону було продовжено ще на рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА