12:10 18.11.2018

Пропозиція Кабміну розширити базу оподаткування ЄСВ призведе до тінізації фонду оплати праці

2 хв читати
Пропозиція Кабміну розширити базу оподаткування ЄСВ призведе до тінізації фонду оплати праці

Спілка українських підприємців (СУП) звернулася до президента та народних депутатів утриматися від підтримки ініціативи Кабінету Міністрів про збільшення бази оподаткування єдиного соціального внеску (ЄСВ), яке передбачає законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про справедливий механізм нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціального страхування".

"Запропонована модель призведе до переведення заробітних плат "у конверт" і тінізації фонду оплати праці. А сумлінні платники податків, які виконують всі покладені на них податкові зобов'язання, зазнають ще більших витрат", – зазначає СУП у соцмережі Facebook.

Бізнес-асоціація занепокоєна, зокрема, ініціативами повернути кримінальну відповідальність за несплату податку, ввести заборону на виїзд за кордон і водіння транспортним засобом при відкритому кримінальному провадженні про несплату ЄСВ, пропозицію ввести нерівні умови для представників різних професій при встановленні мінімальних окладів.

"Пенсійний фонд України пропонується наділити новими функціями, які фактично дають йому повноваження контролюючого органу, дублюючи функції фіскальної служби. Це відбувається в той час, коли бізнес і так перебуває під загрозою перевірок і надмірного, часто нічим не обґрунтованого, контролю контролюючих органів", – наголошує СУП.

На думку експертів СУП, проект закону у разі його ухвалення поставить в нерівні умови платників податків.

"Підхід держави до системи оподаткування має бути спрямований на зменшення податкового законодавства, а не збільшення податкового тягаря для сумлінного бізнесу", – вважають в асоціації.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 14 листопада затвердив розроблений Міністерством соціальної політики законопроект, який пропонує скасувати верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу його нарахування. Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% зазначеного податку з зарплат не вище 15 мінімальних (55,8 тис. грн). Законопроект пропонує нараховувати ЄСВ за цією ставкою на зарплати, не вищі 25 мінімальних (104 тис. грн), а понад цю суму ввести регресивну шкалу аж до 5% ЄСВ на зарплати, що перевищують 270 розмірів мінімальних зарплат.

Раніше із закликом не підтримувати таку ініціативу до Верховної Ради і президента звернулася Європейська бізнес-асоціація.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА