15:28 23.11.2018

"Нафтогаз" стягнув із російського "Газпрому" 22 млн доларів

2 хв читати
"Нафтогаз" стягнув із російського "Газпрому" 22 млн доларів

НАК "Нафтогаз України" знову направив ПАТ "Газпром" (РФ) заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується на заборгованість російської компанії відповідно до арбітражного рішенням щодо транзитного контракту від 28 лютого 2018 року.

Відповідно до прес-релізу "Нафтогазу", за жовтень компанія зарахувала $3,8 млн, а з урахуванням серпня-вересня ($18,3 млн) ця сума перевищила $22 млн.

"З огляду на те, що "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" і надалі зараховуватиме суми переплат за транзит газу на погашення пені, що нараховується на основний борг "Газпрому" згідно з рішенням арбітражу", - зазначають у НАК.

"Росіяни вперто перераховують більше необхідного, не визнаючи рішення міжнародного арбітражу. Що ж, додаткові кошти нам точно не завадять. У будь-якому випадку "Газпрому" доведеться розрахуватися з "Нафтогазом" у повному обсязі. Якщо заплатити безпосередньо не вистачає політичної волі, нас цілком влаштують і кошти від продажу заарештованих активів "Газпрому" в Європі ", - прокоментував глава НАК Андрій Коболєв на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж 22 грудня 2017 року переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом на поставку газу до України, зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зниження ставки вартості послуг і загальної вартості послуг транзиту газу, що надаються "Нафтогазом".

Водночс "Газпром", відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, продовжує в 2018 році платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє НАК, який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу.

Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" заборгував "Нафтогазу України" $ 2,56 млрд за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які також нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

Кабмін України на 2020р погіршив прогноз інфляції до 8,7% і прогноз середньорічного курсу до 29,5 грн / $ 1

Кабмін спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину

Кабмін у змінах до держбюджету зберіг 60% фінансування Держкіно і знайшов кошти на часткове фінансування Інституту книги

Кабмін має намір до кінця року на 30% зменшити оплату праці керівникам і членам наглядової ради держпідприємств

Кабмін має намір зберегти в повному обсязі фінансування для аграріїв і фермерів

Кабмін пропонує зменшити на 4% фінансування Міносвіти

"ДТЕК Енерго" має намір реструктуризувати борг за єврооблігаціями і банківськими кредитами

Французька CMA CGM продала частку в контейнерному терміналі в Одесі Terminal Link

Загалом від МВФ плюс Всесвітній банк і ЄБРР Україна може отримати мінімум $ 10 млрд, також тривають переговори з окремими країнами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА