17:40 05.12.2018

УКАБ спільно з іншими членами Громадської коаліції звернулися із заявою проти продовження мораторію на землю

2 хв читати
УКАБ спільно з іншими членами Громадської коаліції звернулися із заявою проти продовження мораторію на землю

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) спільно з іншими членами Громадської коаліції звернулися з відкритою заявою проти продовження мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Згідно з повідомленням УКАБ, мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення не лише блокує розвиток української економіки, а й, за визначенням Європейського суду з прав людини, у своєму нинішньому вигляді порушує конституційні права українських громадян.

В асоціації вказують з посиланням на прийняте рішення ЄСПЛ від 22 травня 2018, що механічне продовження мораторію може призвести до колосальних фінансових збитків через масові позови до ЄСПЛ.

"За оцінками юристів, обсяг відшкодувань для кожного з наступних позивачів може досягати від EUR2 тис. до EUR75 тис.", - зазначили в УКАБ.

В асоціації зазначили, що Україні загрожують серйозні іміджеві втрати через масове порушення права людини і не діють закони (адже рішення ЄСПЛ є обов'язковим до виконання).

"Усі причетні до збереження статус-кво щодо мораторію депутати і чиновники мають бути готові до того, що відповідати доведеться персонально. Про це свідчить ст.382 Кримінального кодексу України, де в п.4 безпосередньоо зазначено, що" умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років", - зауважили в УКАБ.

Учасники коаліції закликають: голови Верховної Ради - не виносити на голосування законопроекти на продовження мораторію як такі, що порушують конституційні права громадян і не підписувати такий закон у разі його прийняття; президента - ветувати закон про продовження мораторію в разі його прийняття; прем'єр-міністра - внести до 7 грудня на розгляд парламенту закон про обіг земель або заявити про підтримку одного з уже внесених.

Станом на 5 грудня у Верховній Раді зареєстровано 10 законопроектів щодо мораторію на землю: №9355-9, 9355-8, 9355-7, 9355-6, 9355-5, 9355-4, 9355-3, 9355-2, 9355 -1, 9355.

Громадська коаліція за скасування мораторію на землю була створена 21 червня 2018 року. Серед ініціаторів та членів коаліції - Український клуб аграрного бізнесу, Центр економічної стратегії, Незалежна асоціація банків України, Українська Гельсінська спілка за права людини, Асоціація "Укрсадпром", Союз українських підприємців, Насіннєва асоціація України, Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR), Нова Країна, CASE Україна, Dragon Capital, VoxUkraine, ГО "State Watch", ВО "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України", Українське товариство економічних свобод, Центр ефективного законодавства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" планує придбати у КВБЗ пасажирські вагони габариту RIC для міжнародного сполучення

VR Capital вивчає можливості інвестування у вітроенергетику України

ICU розраховує до кінця року запустити в Житомирі завод із переробки несортованих ТПВ за інноваційною технологією

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

Виплати України за валовим зовнішнім боргом у 2019 р. становитимуть $15,7 млрд

Зростання середньої зарплати в Німеччині в 2018 р максимальне за 7 років - на 3,1%

Зниження промвиробництва в Україні в лютому-2019 уповільнилося до 1,8% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА