Інтерфакс-Україна
14:35 10.12.2018

Суд поновив на посаді звільненого 4 роки тому голову правління "Чорноморнафтогазу" Головіна

2 хв читати
Суд поновив на посаді звільненого 4 роки тому голову правління "Чорноморнафтогазу" Головіна

Личаківський районний суд Львова задовольнив позов екс-голови правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" Сергія Головіна, визнавши протиправним і скасувавши рішення загальних зборів учасників ДАТ про його звільнення з посади.

Відповідну постанову від 26 листопада оприлюднено в реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, процедуру звільнення С.Головіна було здійснено з порушеннями. Зокрема, НАК "Нафтогаз України", в управлінні якої перебувають 100% акцій "Чорноморнафтогазу", не отримала від Кабінету Міністрів України необхідного розпорядження щодо голосування про звільнення, що порушує урядову постанову №297 ("Про деякі питання управління корпоративними правами держави").

Крім того, в момент голосування учасників ДАТ щодо звільнення голови правління з посади С.Головін перебував на лікарняному (в період з 7 травня по 1 серпня 2014 року), а про своє звільнення дізнався зі ЗМІ.

"Про звільнення він не був поінформований, запис до трудової книжки не було внесено, з наказом не ознайомлений, йому також не було вручено копію документа", - зазначено в тексті рішення.

С.Головіна призначили головою правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" у травні 2013 року. До цього він обіймав посаду першого заступника голови НАК "Надра України".

У серпні 2018 року стало відомо про проведення детективами НАБУ досудового розслідування за фактом можливого заподіяння С.Головіним збитків "Чорноморнафтогазу" в розмірі 12 млн грн.

Як повідомлялося, в березні 2014 року внаслідок окупації Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі. Станом на початок 2014 року "Чорноморнафтогаз" був одним із найбільших підприємств паливно-енергетичного комплексу країни, яке забезпечувало розробку шельфу Чорного й Азовського морів і видобувало 2 млрд куб. м газу.

Наразі компанія зареєстрована в Києві, докладає зусиль щодо налагодження господарської діяльності, здійснює відновлення втрачених документів і формування доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

НАК "Нафтогаз України" та її шість дочірніх компаній подали до сформованого при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі суду позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим.

У березні 2018 року президент України Петро Порошенко у зв'язку з тимчасовою окупацією території України підписав закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу".

У листопаді 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає дозвіл ДАТ "Чорноморнафтогаз" на період тимчасової окупації Криму відкрити рахунок із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків щодо забезпечення діяльності компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індекс українських акцій у Варшаві підскочив на 11,4% напередодні зустрічі у Лондоні щодо умов можливої угоди з РФ

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Закупівлі ЗСУ з держбюджету в березні зросли до 89,4 млрд грн, виплати військовим - до 92 млрд грн - Мінфін

Нацбанк України погодив продаж Ідея Банку Тігіпку

Зростання економіки в Україні в І кв.-2025 склало 1,1% - ІЕД

"Укрнафта" приєдналася до Глобального договору ООН

Майже 70 енергокомпаній в Україні отримали допомогу з Фонду підтримки енергетики обсягом EUR1,2 млрд – Міненерго

"Укрнафта" готова подати в суд за відхилення на конкурсі її пропозиції з будівництва майже 70 МВт потужності – голова комісії

МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП у 2025р до 2,8%, для України підтвердив 2%

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА