Інтерфакс-Україна
10:35 24.12.2018

Президент ОПЕК: Якщо знадобиться, скоротимо нафтовидобуток сильніше

1 хв читати
Президент ОПЕК: Якщо знадобиться, скоротимо нафтовидобуток сильніше

Президент ОПЕК, міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі запевнив, що у картеля є варіанти на випадок, якщо угода про скорочення видобутку нафти «не спрацює».

За його словами, які наводить агентство Bloomberg, країни ОПЕК+ (група держав картелю і деякі інші нафтовиробників) досконально вивчили прийняте раніше в грудні рішення по новому скороченню видобутку. Як вказав аль-Мазруі, «завжди є варіант скликати позачергове засідання ОПЕК», повідомляє ПРАЙМ.

«Якщо ситуація складається так, що необхідно продовжити (угоду - ІФ) на ще шість місяців, ми це зробимо, якщо потрібно скоротити більше - ми завжди обговорюємо і приходимо до зваженого рішення», - повідомив він.

Крім того, аль-Мазруі розраховує, що надлишки нафти на світовому ринку будуть ліквідовані вже в I кварталі 2019 року.

Нагадаємо, що 7 грудня 2018 року ОПЕК+ прийняла рішення про сумарне скорочення видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу з січня 2019 року на 6 місяців. При цьому 800 тис. барелів нафти припаде на держави ОПЕК і 400 тис. - на країни, що не входять в ОПЕК.

Однак, незважаючи на домовленості, спроби стабілізувати нафтові ціни поки не увінчалися успіхом. У минулу п'ятницю котирування «чорного золота» опускалися - вперше з 5 вересня 2017 року - нижче $53 за барель еталонної марки Brent.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА