Інтерфакс-Україна
17:44 23.01.2019

МЕРТ пропонує президенту ветувати закон про продовження мораторію на продаж с/г землі

2 хв читати
МЕРТ пропонує президенту ветувати закон про продовження мораторію на продаж с/г землі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує президенту застосувати право вето до закону №2666-VIII про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 1 січня 2020 року.

Згідно з повідомленням на сайті МЕРТ, відповідний висновок міністерства підписав міністр економічного розвитку Степан Кубів.

МЕРТ аргументує свою позицію щодо закону тим, що мораторій на с/г землю порушує конституційне право громадян країни володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, що підтвердив Європейський суд з прав людини.

"За оцінками Світового банку, введення ринку землі створило б можливості для зростання ВВП України щорічно на додаткових 0,6-1,6 процентних пунктів і надало б змогу залучати близько $1,5 млрд додаткових інвестицій на рік", - йдеться в повідомленні МЕРТ.

Крім того, на думку МЕРТ, відсутність ринку землі занижує ціни оренди приблизно уп'ятеро, що погіршує добробут 6,9 млн власників земельних паїв. Мораторій на продаж землі також спонукає фермерів вирощувати переважно однорічні культури, що призводить до втрат $1 тис. з 1 га, а місцеві громади і державний бюджет щорічно недоотримують близько 2,8 млрд грн податкових надходжень через відсутність легального оформлення угод з фактичного продажу земельних ділянок.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 грудня 2018 року схвалила законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Згідно із законопроектом, зокрема, передбачено, що Кабінет Міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Після голосування депутати Олексій Мушак та Віктор Пинзеник зареєстрували дві постанови про скасування результатів голосування за закон про мораторій у зв'язку з "кнопкодавством". Однак на засіданні 17 січня парламент не підтримав ці постанови. Таким чином, закон має вступити в силу після його публікації.

Водночас депутати зазначили, що за період відсутності мораторію угоди з купівлі-продажу землі не проводилися, оскільки немає законопроекту про ринок землі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА